Rozpiski Układu Warszawskiego

Moderatorzy: Kubbek, Rafał Szwelicki

Re: Rozpiski Układu Warszawskiego

Postprzez Brzoza » Pią Mar 11, 2016 7:37 am

Nie kupuje się kart do rozpiski... kupujesz briefing do digitala i gratis dostajesz karty :).
"Your weapons makes ours look like a slingshots, especially our slingshots..."
Awatar użytkownika
Brzoza
Chorąży
Chorąży

Miejscowość: Wrocław

Postprzez blackout_sys » Pią Mar 11, 2016 7:39 am

To już jest za duże przegięcie. Kupuję podręcznik z zasadami i dwoma listami armii - jedyne możliwe, po jednej na stronę. Już sam ten fakt jest oburzający. Z pomocą przychodzi zaś BF - kup se pan nową, lepszą listę armii online! A że są tam nowe zabawki, to w zasadzie kupienie tej listy jest obowiązkowe jeżeli ktoś chciałby nowymi modelami pograć. Za bardzo BF zaczyna przypominać mi GW w grzmoceniu swoich klientów :(
PanOceania ~900(?) pkt. | Aleph ~410 pkt.
Awatar użytkownika
blackout_sys
Sierżant sztabowy
Sierżant sztabowy

Postprzez Brzoza » Pią Mar 11, 2016 7:43 am

Tak oburzające jest to, że wydają NOWĄ grę i są tam tylko 2 armie... w ogóle jakim prawem wymagają pieniędzy za swoje produkty... straszne przegięcie :D
"Your weapons makes ours look like a slingshots, especially our slingshots..."
Awatar użytkownika
Brzoza
Chorąży
Chorąży

Postprzez SamboR » Pią Mar 11, 2016 10:46 am

Ja się zastanawiam, gdzie ja te 12 hindów będę przenosił i stawiał na stole. Przy 4 jest dość tłoczno.
WarCor na Wrocław - jeśli chcesz zagrać w Infinity, daj znać.
Awatar użytkownika
SamboR
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży

Postprzez Tulim » Pią Mar 11, 2016 2:09 pm

latwiej bedzie zestrzelic ...

ale mnie bardziej martwi koszt tych 12 smiglakow w $...

i chyba ja tez znalazlem swoja armie jak kontre do moich US ;) ...
Tulim
Starszy sierżant
Starszy sierżant

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Stary Kur » Pią Mar 11, 2016 2:21 pm

Ból będzie jak wyjdą następne nacje i też coś fajnego się pojawi.
Na razie gra zapowiada się na totalne kamień/papier/nożyce.
Więcej o rozpie afgańskiej się nie wypowiadam bo na Iphone nie ściągnę a Ipada tylko do rozpisek nie kupię.

Brzoza boli mnie to bo kupuję prawie wszystkie podręczniki, modele mam 99,9% z BFu, kupuje Briefingi na Forces i jeszcze jestem zmuszany do kupowania digitala którego nie chcę, dlatego si wściekam.
O tym że nie są w stanie zrobić podręcznika z prawdziwego zdarzenia tylko od razu w projekcie są digitale to już staram się nie rozpisywać bo to żałość.
Niemiecka piechota/zmech/pancerka na Early/Mid/Late, żadnych SSowców.
Wszystkie niemieckie pojazdy poruszające się po torach w sumie ponad 200cm, "Nazi gold train" jest u mnie.
Węgierska pancerka na Late więcej niż 2000.
Fińska pancerka na EW więcej niż 1780, Piechota EW/LW ponad 2000
AK ponad 1500, walczymy o 1780.

TY ZSRR 150 punktów w trakcie malowania.
Awatar użytkownika
Stary Kur
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy

Postprzez Tulim » Pią Mar 11, 2016 3:01 pm

wiesz skoro sa gry na telefony z mikro platnosciami to czemu nie gry inne ;) ... a jak widac mozna - mozna ... ale zgadzam sie z Toba tez jestem chomikiem papierkowych podrecznikow i mnie wkurza, ze kupuje podrecznik a tu jest tylko zajawka bo reszte tak naprawde trzeba dokupic online...

co do jabluszka no sie mocno odgrazali ze juz tym razem to na pewno bedzie robicik tez ...
Tulim
Starszy sierżant
Starszy sierżant

Postprzez reksio » Pią Mar 11, 2016 3:46 pm

Kłania się koncepcja disruptive innovation :) Myślę, że śpiew przyszłości jest taki, że te wszystkie firmy pozostają jedynie w biznesie IP management. Popatrzcie dobrze na stronkę FB Flames of War (nieoficjalną), to zobaczycie ile tam jest informacji o drukowaniu 3D. Jakbym był BFem, to robiłbym dokładnie to samo - przygotował platformę na której zarządzałbym swoim IP za dobry pieniądz, gdyż powoli ich monopol związany z produkcją modeli jest atakowany.
Image
reksio
Kapitan
Kapitan

Postprzez NairoD » Pią Mar 11, 2016 5:09 pm

reksio napisał(a):Kłania się koncepcja disruptive innovation :) Myślę, że śpiew przyszłości jest taki, że te wszystkie firmy pozostają jedynie w biznesie IP management. Popatrzcie dobrze na stronkę FB Flames of War (nieoficjalną), to zobaczycie ile tam jest informacji o drukowaniu 3D. Jakbym był BFem, to robiłbym dokładnie to samo - przygotował platformę na której zarządzałbym swoim IP za dobry pieniądz, gdyż powoli ich monopol związany z produkcją modeli jest atakowany.

+1

To niestety przyszłość wszystkich tego typu zabawek i zabaw. Ja czekam tylko aż drukarki 3d będą tak powszechne ze armię będzie się drukowało przed turniejem a po turnieju mieli i wrzucało jako nawóz do doniczek :D
Szlachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz.
Tam człowiek prawie
Widzi na jawie
I sam to powie,
Że nic nad zdrowie!!!
NairoD
Weteran
Weteran

Miejscowość: Warszawa-Targówek

Postprzez P. » Pią Mar 11, 2016 6:49 pm

Do drogich graczy ktorzy weszli w system I teraz sa tak oburzeni, ze zastanawiaja sie czy z niego nie wyjsc. O co chodzi?

BF wydaje nowe briefingi online - zle. Dlaczego? Nie idziemy z duchem czasu? Mamy XXI wiek - jesli chca je tak wydawac to czemu nie. I kto powiedzial ze nowy briefing bedzie uber mocny I pobije wszystko? Ktos go czytal?

Trzeba za nie zaplacic - zle. Dlaczego? Co to, wydawca nie poswiecil czasu czyli $ zeby go przygotowac? Kurcze, oni nie sa organizacja pozytku publicznego. A ponad to KOSZT BRIEFINGU JEST ROWNY Z WYJSCIEM W PARZE DO KINA. 2h rozrywki w kinie kontra kilkadziesiat godzin gry w TY.

TW. Nie chcesz przynajmniej zagrac w system zanim podejmiesz decyzje? Przemysl. Chetnie zagram red on red.
Ostatnio edytowany przez P., Pią Mar 11, 2016 8:14 pm, edytowano w sumie 1 raz
Jestem tym, który gra na wiadrowieżach! (Challenger A30)
P.
Podporucznik
Podporucznik

Postprzez P. » Pią Mar 11, 2016 6:51 pm

Stary Kur napisał(a):Na razie gra zapowiada się na totalne kamień/papier/nożyce. .

Lukaszu, zagrales choc jedna gre ze sie tak wypowiadasz?
Jestem tym, który gra na wiadrowieżach! (Challenger A30)
P.
Podporucznik
Podporucznik

Postprzez twhistoria » Pią Mar 11, 2016 8:58 pm

P. napisał(a):
TW. Nie chcesz przynajmniej zagrac w system zanim podejmiesz decyzje? Przemysl. Chetnie zagram red on red.

P. Jeszcze się nie stało, jeszcze tego zestawu nikt nie odkupił. A ja najzwyczajniej nie mam kiedy tych wozów pomalować. Z tego co widzę będzie musiało być tego całe morze. I to mnie zniechęca. Do FoW mam Niemców, Rosjan i Brytyjczyków prawie w każdej konfiguracji na wszystkie okresy, Polaków na EW, Francuzów i Brytyjczyków do I w.św. Nie wiem kiedy to po maluję. :-(
A tym bardziej kiedy tym pogram.
Awatar użytkownika
twhistoria
Major
Major

Miejscowość: Warszawa-Bemowo

Postprzez Blak » Pią Mar 11, 2016 9:00 pm

Po początkowym wow! zgasł vietnam, żydoaraby, ww1, a teraz tymjanki. Nie chcą się coś przyjąć u nas te podsystemy.
Blak
Major
Major

Postprzez Stary Kur » Pią Mar 11, 2016 9:40 pm

P. nie rozegrałem bo jak wiesz modele w wypraskach, też narzekam na ilość modeli bo jest na wiadra, szczególnie to co mi się podoba.
Mam zamówione ilości wiaderkowe i robotę na etat dla malarza aby to skończył.

Na system "digital exclusiv" narzekam bo to system który mnie po prostu"w*****a' niech wydadzą podręcznik w wersji normalnej i digital niech gracz wybierze co chce a nie najpierw książka a dwa tygodnie później kolejny dodatek który powinien być w książce.
Dodatkowe briefingi nie mieszczące się w podręczniku jako specjalne dodatki, całe książki w wersji digital jak najbardziej, ale nie celowe rozbijanie podręczników/dodatków.

Nie wiem czy wyrobie się z armią na najbliższy turniej, nie wiem co się stanie z naszym środowiskiem, ja zamierzam w FOWa dalej grać najwyżej będzie to połączone z wyjazdami na urlopy za granicę z walizką figurek.
Więc więcej wiary, kleić modele, nie ma co się zniechęcać bo to długofalowa zabawa.
TY ma zaplanowane nowe nacje, ma gigantyczny potencjał, widać że Żydorki i Vietnam to były wprawki.
Niemiecka piechota/zmech/pancerka na Early/Mid/Late, żadnych SSowców.
Wszystkie niemieckie pojazdy poruszające się po torach w sumie ponad 200cm, "Nazi gold train" jest u mnie.
Węgierska pancerka na Late więcej niż 2000.
Fińska pancerka na EW więcej niż 1780, Piechota EW/LW ponad 2000
AK ponad 1500, walczymy o 1780.

TY ZSRR 150 punktów w trakcie malowania.
Awatar użytkownika
Stary Kur
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy

Postprzez mecenasik » Pią Mar 11, 2016 9:47 pm

Dla mnie BF poszedł w najprostszą metodę zarabiania na swoim produkcie - elektroniczne dodatki. To co do tej pory było domeną elektronicznej zabawy przeszło na plastikowe ludziki i dlatego, że wszyscy się przyzwyczailiśmy do modelu kupię-pooglądam-program-odsprzedam trochę nas irytuje.
Ta droga jest tak samo "dobra" jak wymuszanie grania wyłącznie modelami producenta, pilnowanie koszerności w inny sposób czy wrzucanie niezbędnych do grania elementów w zestawy z rzeczami totalnie nieprzydatnymi a przykładów takich działań nie musimy szukać ani daleko ani w niszowych w Polsce systemach.

Czy TY się przyjmie wcale nie będzie decydować element ekskluzywności digitali bo jak słusznie zauważył P. to finansowo jest problem średni - szczególnie że można wybierać wręcz punktowo bez potrzeby kupowania drogiej książki z której użyjemy dwóch kartek (a opcja z wysyłaniem listem kart wręcz mnie urzekła). Ja systemowi daje nadal szanse choć pewnie, z totalnego braku czasu, nigdy nie wyjdę ponad 60pts i bardzo poważnie zastanawiam się nad pozbyciem kilku zabawek z tego co już kupiłem (że o obecnym wietrzeniu magazynu z kupionych na lepsze czasy rzeczy nie wspomnę;) )
mecenasik
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Flames of War - Team Yankee

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość