Blak Bundeswehra - rozpiski

Moderatorzy: Kubbek, Rafał Szwelicki

Blak Bundeswehra - rozpiski

Postprzez Blak » Pon Sie 29, 2016 3:27 pm

Rozpiska na start do Waszej opinii. Przy jej tworzeniu brałem pod uwagę, jak są pakowane modele. Myślę o wejściu w TY, ale w miarę niskim kosztem.

1 Leopard 1 HQ - 3
3 Leopard 1 - 9
2 Leopard 1 - 6
3 Leopard 2 - 33
2 Luchs - 1
2 Luchs - 1
full piechota Fuchs - 4
2 Gepard - 5
2 Roland - 3
full Tornado - 8

plus 2 punkty na coś jeszcze.
Blak
Major
Major

Re: Blak Bundeswehra - rozpiski

Postprzez suzan » Pon Sie 29, 2016 3:36 pm

Leo1 umierają w tempie jakiego sobie nie wyobrażasz. Dlatego chciałbym aby tych plutonów było więcej w tej rozpie ;)

Bez 4 Gepardów nie ruszaj się z domu... 8 liczbą jest tak piękną, że po prostu się zakochałem.

Gdzieś czytałem wymianę zdań o tym, czy lepiej Tornado czy LARS-y. Wchodzi na to, że LARS-y wygrywają tym, że są zawsze. A Tornado rzadziej będą na stole. Z drugiej strony... ładne są. Mnie też kuszą. ;)

Rozpiski na 75 pkt nie kminiłem. Mam parę idealnych na 50 i 80 pkt. oraz prawie idealnych na 100 pkt. Się powymieniamy :P
FoW: Germany ● Great War: Germany ● Vietnam: PAVN ● Bolt Action: German
OiM: Siedmiogród ● Armada: Imperial ● SAGA: Anglo-Danish ● DUST 1947: Axis
Dark Age: Ice Castle ● Batman: Court of Owls ● L5R: Phoenix Clan ● Blood Bowl
Awatar użytkownika
suzan
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Blak » Pon Sie 29, 2016 3:49 pm

Do 75 przymierzają się Stołeczni, więc nie myślę o większych rozpiskach.
Blak
Major
Major

Postprzez Shonsu » Pon Sie 29, 2016 5:24 pm

Moje komentarze:
1. Co do pieniędzy to najtańsza jest kompania Leopardów2 tylko pytanie czy jest to zabawa gra na kilku pojazdach. Koszty TY są takie jak większości systemów jeśli chcesz się pobawić i mieć wybór to trzeba bulić.

2. Mnie Leo1 o tyle nie odstraszają, że w TY większość pojazdów schodzi błyskawicznie. NATO tak czy inaczej gra o wynik 4:3, nie ma co się czarować ;) - chyba że ktoś złoży coś sensownego bez lekkich pojazdów itd. (i będzie się tym dobrze bawił). Oczywiście inne punkty się zdarzają (przy błędach przeciwnika...) ale nie ma co się nastawiać. Po prostu gra się tu brutalnie o wygraną.

Zgadzam się natomiast z Suzan, że mogłoby ich być więcej (na pluton i na formację). Jak zwykle "dbałość historyczna" wychodzi bokiem elitarnym armiom.

3. Tornado - wolałbym najpierw dłużej potestować proxami. Placek jest dużo lepszy od Larsa bo niszczy wszystko, ale szansa na nalot przy pelotkach prawie żadna. Zależy jak szybko się te pelotki usunie. Mz. ważniejsza w tej rozpie będzie piechota. Biorąc Leopardy2 nie bawiłbym się w samoloty bo za mało punktów na wszystko.

4. Upchnąłbym zawsze co najmniej 2 plutony piechoty, może nawet zamiast piechoty zwiadowczej (i tornad) wziąć drugą formację z 2 plutonami Panzergranadierów? Piechota jest mocna jak zawsze i się przyda na stole. Swoją drogą jakbyś jednak brał plutony piechoty zwiadowczej to kupno Fuchsów możesz sobie oszczędzić (ale nie tak jak w reklamie ;) ). To jest pojazd, który przyszedł z nożem na strzelaninę. To nie wanna z WW2, niczego tym nie zdążysz zaszarżować, tylko łatwe punkty dla przeciwnika. Ja bym zostawiał za stołem.

P.S.

Co do formatu to faktycznie tak na razie celowaliśmy w grach towarzyskich w 75. Nie wiem czemu 75 a nie 70 czy 80, może te 3/4 ze 100 jakieś okrągłe się wydaje. ;)

Myślę że 60-75 jest optymalne. Była kwestia czy da się upchnąć pancerkę NATO poniżej 100p. ale po mojemu to czystym pancerkom NATO żadne punkty nie pomogą a po drugie ja się nie piszę na więcej niż 75 bo gra na "lekkich" rozpiskach zrobi się po prostu dobijająca. Mam na 75p. w US 30+ pojazdów wielkości ciężkiego czołgu WW2, w tym samoloty wielkości dreamlinera i cobry wielkości 3 pojazdów. Po drugiej stronie przeciwnik wystawia się podobnie. I żeby nie było - u bardziej elitarnych Niemców mam rozpę na 40+ pojazdów... Na 75 wygląda to jeszcze ok - ale nie ta skala żeby grać na więcej. Na mniej oczywiście spoko.
Shonsu
Major
Major

Postprzez suzan » Pon Sie 29, 2016 9:17 pm

A ja Ci powiem, że 80 pkt jest lepsze dla pancerek :) ...ale to kwestia gustu i guścików. Oczywiście ruskie stado piechoty jest straszne od 50 do 100 pkt. W tej ostatniej wersji wystawia się od lewej krawędzi do prawej, po czym przechodzi na bok i w całości go zajmuje. Dzięki Bogu za spearheada, bo inaczej nie wystawiłbyś się w swojej strefie :D

Co do piechoty... bierz ze 2 plutony. Co do fuchsów... zależy co zamierzasz zrobić z milanami. Jak wozić, to bierz... poza tym to parę dodatkowych KM przeciwko atakującej piechocie. No i piechota w Spahu jest nieliczna, a to problem jest.

Jeszcze jedna rada. Unikaj plutonów z dwóch pojazdów. To się nie sprawdza w ogóle w tej grze. Mimo elitarności i weterańskości i tak prawie każdy strzela do Ciebie przez cały stół na 5+. A przy średnim FP 2.1+ sam rozumiesz. HIT = KILL = morale.
Awatar użytkownika
suzan
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy

Postprzez Blak » Wto Sie 30, 2016 6:58 am

Shonsu napisał(a):4. Upchnąłbym zawsze co najmniej 2 plutony piechoty, może nawet zamiast piechoty zwiadowczej (i tornad) wziąć drugą formację z 2 plutonami Panzergranadierów? Piechota jest mocna jak zawsze i się przyda na stole. Swoją drogą jakbyś jednak brał plutony piechoty zwiadowczej to kupno Fuchsów możesz sobie oszczędzić (ale nie tak jak w reklamie ;) ). To jest pojazd, który przyszedł z nożem na strzelaninę. To nie wanna z WW2, niczego tym nie zdążysz zaszarżować, tylko łatwe punkty dla przeciwnika. Ja bym zostawiał za stołem.

W tym briefingu nie mam PzGrenadierów.
Blak
Major
Major

Postprzez Shonsu » Wto Sie 30, 2016 7:40 am

Blak:

Shonsu napisał(a): wziąć drugą formację z 2 plutonami Panzergranadierów.

Bierzesz oddzielną formację. Przy czym na 2 plutony może nie starczyć punktów to wtedy pozostaje piechota ze spahu.

Suzan - co do 2 pojazdów zgadza się tylko BF szczodrze obdarowal NATO kluczowymi dwu (luchsy, itv) i trzy pojazdowymi plutonami (z tymi pancerzami 2 czy 3 mardery to praktycznie bez różnicy). Taki urok NATO że testy morale rzuca się co chwilę. Z mojego doświadczenia zamiast próbować nie tracić oddziałów (co z ogarnietym przeciwnikiem i tak się nie uda) lepiej wystawić dużo plutonow i brać te 4:3 a czasami jak się zagra agresywnie i zaskoczy przeciwnika to i 6:1 wyjdzie. :)

A i pamiętaj że milan na fuchsie to marne 3 bazy w plutonie. Jedna strata i test.
Shonsu
Major
Major

Postprzez suzan » Śro Sie 31, 2016 8:52 am

@Shonsu: no tak, ale zakładając straty lepiej mieć 3 leopardy 1. W ostatniej grze dzięki temu spokojnie ubiłem Abramsa, bo go zdążyłem objechać. Gdybym miał 1 model mniej, po prostu bym nie dojechał do niego. Co do Luchsów ich główną rolą jest walka z piechotą i wygenerowanie dwóch szans na spearhead. To ważne w kontekście zaskoczenia przeciwnika, bo masz 2 szansy za 2 pkt. Za podobne możliwości przeciwnicy muszą zapłacić o wiele więcej pkt.

@Black: Pomyśl o dwóch formacjach. Najefektywniej wychodzi łączyć Zmech ze Spahem. W zależności od tego co chcesz osiągnąć albo mocniejszy zmech, albo większy Spah. Taki mocny defence uzyskasz na:

_ formacja: Zmech /57/
hq: 1x Marder Panzergrenadier Zug /1/
1st: full Marder Panzergrenadier Zug /7/
2nd: 3x Leopard 2 /33/
3rd: 3x Jaguar /6/
4th: 4x Gepard /10/

_formacja: Spah /17/
hq: 1x Leopard 1 /3/
1st: 2x Leopard 1 /6/
2nd: 2x Leopard 1 /6/
3rd: 2x Luchs /1/
4th: 2x Luchs /1/

Total: 74 (może jeszcze 2 Luchsy?).
Awatar użytkownika
suzan
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy

Postprzez Shonsu » Śro Sie 31, 2016 10:06 am

Swoją drogą straszna kobyła z tego luchsa, zupełna odwrotnosc zwiadowczych pojazdow z FoW. W srodku miejsce dla dwóch kierowców i na oko to jeszcze lodówka łazienka i pokój dzienny.

Kupiłem dwa pudełka (8 sztuk) a potencjalnie mógłbym w swoich formacjach zaspamować 16 i więcej jakbym chciał ale ograniczyłem się do 6 bo trochę głupio to wyglądało. :)
Shonsu
Major
Major

Postprzez suzan » Śro Sie 31, 2016 10:20 am

Trochę taki TOG II z World of Tanks... :) ... środku dom dla całej rodziny SIMS-ów :) ...no i niestety waleczny to on nie jest, ale karmić objective może. :)
Awatar użytkownika
suzan
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy

Postprzez Blak » Pią Wrz 02, 2016 6:28 am

Generalnie, problem z rozpiską jest już rozwiązany. Kupiłem Hordes: Minions.:lol:
Blak
Major
Major

Postprzez Shonsu » Pią Wrz 02, 2016 7:23 am

To teraz możesz zbierać na TY. ;)
Shonsu
Major
Major

Postprzez ajax » Śro Wrz 14, 2016 3:42 pm

Poznań też szykuję się na 75 pts

Co powiecie na:
Mech
HQ - 1
MECH - 7
MECH - 7
LEO2 - 33
4XGEPARD - 10
LUCHS - 2
LUCHS - 2
3XJAGUAR - 5
4XTORNADO - 8

75 PTS
ajax
Chorąży sztabowy
Chorąży sztabowy

Postprzez Shonsu » Śro Wrz 14, 2016 5:29 pm

Wygląda ok, trzeba przetestować.

Masz chyba 2p. wolne bo Luchsy kosztują 1p. za dwa pojazdy.
Shonsu
Major
Major

Postprzez ajax » Śro Wrz 14, 2016 5:34 pm

Shonsu napisał(a):Wygląda ok, trzeba przetestować.

Masz chyba 2p. wolne bo Luchsy kosztują 1p. za dwa pojazdy.

Nie zwróciłem uwagi masz rację w takim razie może coś takiego:
HQ 1
1XMECH 7
1XMECH 7
3XLEO2 33
2XGEPARD 5
LUCHS 1
3xjaguar 5
4XTORNADO 8
2XPAH 8

Helikoptery wydają się mocne do ściągania szyłek i innego tałatajstwa.
ajax
Chorąży sztabowy
Chorąży sztabowy

Następna

Wróć do Flames of War - Team Yankee

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości