Jak zrobić turniej TY z dobrą obsadą?

Moderatorzy: Kubbek, Rafał Szwelicki

Jak zrobić turniej TY z dobrą obsadą?

Postprzez reksio » Pią Sty 06, 2017 8:15 pm

Heja Panowie,

Noszę się z zamiarem uczynienia w Łodzi turnieju TY, ale nie chce mi się go robić dla 4-6 osób. Będzie on miał sens, jeśli się zbierze 10+. Z tego powodu, postanowiłem założyć ten temat dla potrzeb burzy mózgów + wstępnych deklaracji.

Tematy które mnie interesują:

1. Termin (turniej jednodniowy) - przed końcem roku myślałem o lutym, ale po pierwsze - gonią mnie inne terminy, po drugie - nie wiadomo jak będzie z warunkami pogodowymi i związanym z tym dojazdem, a po trzecie - kilka osób ostatnio się deklarowało, że chce zacząć TY i na bank nie zdążą zebrać armii. Teraz po głowie chodzi mi maj, ale warunek konieczny to brak konfliktu z grafikiem turniejów FoW. Czy do maja wszyscy zainteresowani zdążą się dozbroić?

2. Format - ja mam na przykład armię na 60 punktów aktualnie. Myślę, że jest szansa rozwinąć ją do jakichś 70-80, ale nie wiem czy to dobry początek. No i dochodzi problem taki, że Amerykanie są bardzo ograniczeni na małe punkty :(

3. Inne - tutaj zaliczam kwestie logistyczne jak miejscówka, stoły, nagrody, itp. Co jest dla Was ważne, żeby turniej uznać za udany (oprócz wyników ;P ) ??
Image
reksio
Kapitan
Kapitan

Re: Jak zrobić turniej TY z dobrą obsadą?

Postprzez Blak » Pią Sty 06, 2017 9:23 pm

Mnie do TY zniechęcały dwie rzeczy:
- inne niż FoW zasady. v4 jednak idzie w kierunku TY, więc przestaje mieć to znaczenie.
- zbyt duże punkty. Rozumiem, że US na mniejsze są "ograniczeni", ale bardzo nie podobało mi się, gdy widziałem spam ruskich burta w burtę. Nawet helikoptery tak były ustawione... Rozumiem, że gra figurkowa, itd., ale nie przełknę pewnego poziomu abstrakcji w grze niby-historycznej.

Nie sądzę, by po premierze v4 były większe szanse na poprawę obecnej sytuacji. Okres, zasady, wszystko spoko, ale czegoś jednak brakuje.

Zwrócę większą uwagę na mechanikę, ale raczej nie wcisnę jej między 3 systemy, nad którymi obecnie pracuję. Zwyczajnie mi czasu zabraknie.
Blak
Major
Major

Postprzez Shonsu » Sob Sty 07, 2017 1:53 am

Ja chętnie zagram na 75p. ew. mniej. Armia stoi gotowa na półce. Więcej nie mam i mieć nie będę bo gra wtedy zbytnio wygląda jak wh40k dla ubogich i męczy zamiast cieszyć. Grałem skuteczną jankeską rozpiską bez problemu na 60p. Po prostu wbrew temu co wydaje się BFowi to nie jest dobry system do grania zagonami abramsów. 60 czy 200p. bez różnicy - rozpa mieszana zawsze będzie lepsza tylko gra coraz bardziej mozolna.

Nie jestem w stanie przewidzieć w jakim terminie mogę ale największą szansę mam na turniej jednodniowy.

Co do oczekiwań to chciałbym po prostu pograć w TY, więc wolę niższą wejściówkę niż nagrody. 3 gry z jakąś przerwą na obiad. Stoły nie muszą się różnić od FoW chyba że masz już jakieś tereny "z epoki".
Shonsu
Major
Major

Postprzez Zorg » Wto Sty 10, 2017 11:14 am

Shonsu napisał(a):Nie jestem w stanie przewidzieć w jakim terminie mogę ale największą szansę mam na turniej jednodniowy.

Co do oczekiwań to chciałbym po prostu pograć w TY, więc wolę niższą wejściówkę niż nagrody. 3 gry z jakąś przerwą na obiad. Stoły nie muszą się różnić od FoW chyba że masz już jakieś tereny "z epoki".

1) szacun za chęć organizacji turnieju, Łódź ma naprawdę dobrą lokalizację centralną
2) jestem osobą, która obecnie rozważa zakup TY więc się też wypowiem. Zgadzam się z Shonsu w wielu kwestiach:
-turniej jednodniowy bo na 2 dni grania nie mam ostatnio ani trochu ochoty plus 2 dni oznaczają wyższy koszt wyjazdu
-musi być przerwa na obiad żeby nie stać cały dzień przy stołach bo wtedy hobby staje się bardziej męczące niż praca ;)
-obecnie planuję grać rozpiską Układu Warszawskiego a nie chciałbym w system zainwestować zbyt dużo pieniędzy więc jeśli nie pogarsza to przyjemności z grania to może warto by rozważyć mniejsze punkty?
- dla frekwencji kluczowi wydają się być gracze z Warszawy bo chyba jest ich tam najwięcej
- wejściówka wydaje mi się akceptowalna do 25zł potem to już zależy od nagród
Razvedchik, chik, chik, chik! - starszyj sierżant Czernousow
http://osttfront.blogspot.com/ ---> subiektywny blog o Wargamingu i nie tylko :)
Awatar użytkownika
Zorg
Porucznik
Porucznik

Miejscowość: Katowice

Postprzez twhistoria » Wto Sty 10, 2017 1:22 pm

Nie wiem, czy jednak w tym względzie TY nie jest najpopularniejsze we Wrocławiu.
Awatar użytkownika
twhistoria
Major
Major

Miejscowość: Warszawa-Bemowo

Postprzez Brzoza » Wto Sty 10, 2017 4:17 pm

Zebrać wszystkich w jedym miejscu się nie udało ale osób grających mamy +/- 8. Październikowy turniej jakoś tam się odbył z minimalną frekwencją, listopad i grudzeń nie wypalił i teraz znowu próbujemy 29.01 (4 osoby są już zapisane, 2 mają się dopisać więc jak są chętni to zapraszam).
"Your weapons makes ours look like a slingshots, especially our slingshots..."
Awatar użytkownika
Brzoza
Chorąży
Chorąży

Miejscowość: Wrocław

Postprzez reksio » Wto Sty 10, 2017 10:00 pm

To co - może luźna, zapoznawcza formuła 2 bitewek z dużą przerwą na obiad i wcześniejszym końcem? Do tego brak nagród i 0 wpisowego? :)
Image
reksio
Kapitan
Kapitan

Postprzez Blak » Wto Sty 10, 2017 11:46 pm

Na ile pts?
Blak
Major
Major

Postprzez Stary Kur » Śro Sty 11, 2017 12:32 am

To co - może luźna, zapoznawcza formuła 2 bitewek z dużą przerwą na obiad i wcześniejszym końcem? Do tego brak nagród i 0 wpisowego? :) - Jestem za.

W kwestii czego oczekuję od turnieju, normalnie jak najlepszych stołów i jak największej ilości graczy, od turnieju TY oczekuję możliwości nauki zasady, wiec pomysł jednodniowego turnieju z dwoma grami uważam za rewelacyjny.

Punkty w ilości 60-80 wydają mi się rozsądne, do końca marca mam nadzieje mieć wszystko pomalowane.
Niemiecka piechota/zmech/pancerka na Early/Mid/Late, żadnych SSowców.
Wszystkie niemieckie pojazdy poruszające się po torach w sumie ponad 200cm, "Nazi gold train" jest u mnie.
Węgierska pancerka na Late więcej niż 2000.
Fińska pancerka na EW więcej niż 1780, Piechota EW/LW ponad 2000
AK ponad 1500, walczymy o 1780.

TY ZSRR 150 punktów w trakcie malowania.
Awatar użytkownika
Stary Kur
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Brzoza » Śro Sty 11, 2017 5:48 am

Do 2 gier spokojnie można zmniejszyć, natomiast w moim wypadku wpisowe musi być bo wymóg narzucony przez sklep.

Tak jak pisałem, jak są chętni to zapraszam - gramy na 80pts.

http://tournykeeper.com/#/tournament/details/264
"Your weapons makes ours look like a slingshots, especially our slingshots..."
Awatar użytkownika
Brzoza
Chorąży
Chorąży

Miejscowość: Wrocław

Postprzez reksio » Śro Sty 11, 2017 7:57 am

Blak napisał(a):Na ile pts?

Zrobiłbym na 70. To chyba w sam raz na TY i pozwoli mi trochę rozbudować moich hamburgerów.
Image
reksio
Kapitan
Kapitan

Postprzez mecenasik » Śro Sty 11, 2017 11:45 am

nadal mowa o maju?

głosuję za 60 pts jako rozpoznanie zabawek
mecenasik
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy

Postprzez reksio » Śro Sty 11, 2017 2:05 pm

Tak, mowa o maju. To Ruskim targiem 65. Nowi gracze nie muszą tyle inwestować, a kto zbierał na 60, będzie mogł się nieco rozbudować :)
Image
reksio
Kapitan
Kapitan

Postprzez mecenasik » Śro Sty 11, 2017 2:50 pm

65pts da mi możliwość swobodnego wystawienia czegoś na A-10ki..uroczo ;) Jestem za.

Trzeba będzie ze strychu ściągnąć modele ;)
mecenasik
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy

Wróć do Flames of War - Team Yankee

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości