Liga warszawska?

Moderatorzy: Kubbek, Krawat

Liga warszawska?

Postprzez Leszczyc » Pią Maj 11, 2018 6:35 pm

Aby trochę zaktywizować środowisko warszawskie pomyślałem nad organizacją rozgrywek ligowych w jednej z trzech - zależności od chęci graczy - form:
1. Liga - gra każdy z każdym ze zgłoszonych, gracze sami ustalają kiedy grają
2. Liga - gra każdy z każdym, ale w konkretnych kolejkach. Jedna kolejka trwa od 2 do 4 tygodni i w tym czasie wszystkie pary muszą zagać swoje bitwy
3. Puchary - o ile uda zebrać się 8/16/24/32 osoby - na zasadzie ME/MŚ w piłce nożnej. Najpierw faza grupowa, potem pucharowa. Tak jak w przypadku propozycji nr 2 - byłby czas na dane kolejki.

Ligi (np. http://forum.oim.wargamer.pl/viewtopic.php?f=28&t=6976) i puchary (http://forum.oim.wargamer.pl/viewtopic.php?f=28&t=7031), które organizowałem w Ogniem i Mieczem, bardzo fajnie się tam sprawdziły i miały sporo uczestników. Jest to o tyle ważne, że często ktoś nie może pozwolić sobie na całodzienny turniej, ale dużo łatwiej znaleźć mu czas na pojedynczą grę (np. mi).

Od razu też mówię, żeby nie mylić tego z ligą "turniejową" ogólnopolską, bo to zupełnie inna bajka :)

Na co byście się pisali?
На нас глядят в бинокли, в трубы сотни глаз
И видят нас от дыма злых и серых,
Но никогда им не увидеть нас
Прикованными к веслам на галерах!
Awatar użytkownika
Leszczyc
Starszy sierżant sztabowy

Re: Liga warszawska?

Postprzez twhistoria » Pią Maj 11, 2018 7:22 pm

Mi by najbardziej odpowiadała opcja 2. Rozgrywaliśmy na podobnej zasadzie kampanię 1939 r. i jakoś się udawało zgadać. Jest tylko jedno ale, gdzie będzie informacja na ten temat, czy tu? Chyba niestety nie, bo dość dużo opcji ucieka.
Po pierwsze, liga będzi ekojarzona z konkretnym sklepem i nie da się grac w innych miejscach, chyba że WG pokusi się o zasponsorowanie ajkiś nagród.
Po drugie, tak jak część osób nie chce korzystać z FB, część osób (i to aktywnych graczy) nie chce korzystać z forów.
Awatar użytkownika
twhistoria
Major
Major

Miejscowość: Warszawa-Bemowo

Postprzez Leszczyc » Pią Maj 11, 2018 8:07 pm

To tak:
1. Forum sprawdzało się bardzo dobrze w przypadku lig OiM, więc myślę, że tabela i wyniki mogłyby być tu. Nie widzę problemu, żeby równolegle wrzucać je na Fb
2. Jeśli ktoś nie chce korzystać z forum - nie musi - wystarczy, że będzie wysyłał mi wyniki bitew mailem bądź smsem
3. Nawet ligi OiM były organizowane przez graczy dla graczy, nie było wsparcia WG i dawaliśmy radę. Zrobiliśmy wpisowe 10-15 zł, ale jeśli tu byłby to problem to też da sie ją robić bez tego.
4. Jasne, że Wilcza jest wygodnym miejscem z uwagi na bazę terenową, ale po pierwsze można by korzystać też z Dragona, po drugie chyba przynajmniej kilka osob (w tym ja) ma warunki (tereny, stół) do gry w domu/pracy?
Awatar użytkownika
Leszczyc

Postprzez twhistoria » Czw Maj 17, 2018 5:36 am

Temat zapisany na FB. Jedna osoba zadeklarowała opcję 1 a druga 2. Ja jestem za 2. 4 osoby zainteresowane, resztą nie napisała nawet pocałuj mnie w d... Nie wiem co się z ludźmi dzieje.
Awatar użytkownika
twhistoria
Major
Major

Postprzez Shonsu » Czw Maj 17, 2018 8:02 am

Jak nie piszą to znaczy że nie moga lub nie chcą. :)

Dla mnie ligi są poza zasięgiem - brak czasu i brak miejscówek (do WG po robocie nie zdążam a czas i miejscówki w sobotę/niedzielę to loteria). Jeśli znajduję czas wolę go przeznaczyć na turniej. Pewnie sporo osób z etatem i rodziną tak ma stąd mały odzew. :(
Shonsu
Major
Major

Postprzez Leszczyc » Czw Maj 17, 2018 7:08 pm

O tyle to dziwne, że w Ogniem i Mieczem i system ligowy, i pucharowy sprawdziły się bardzo fajnie i wiele osób brało udział. A wątpię, żeby to był inny format zawodowy czy wiekowy niż tu.

No i naprawdę bez przesady z tym miejscem - nie samą Wilczą żyje człowiek ;)
Awatar użytkownika
Leszczyc

Postprzez twhistoria » Czw Maj 17, 2018 7:34 pm

Prawdę mówiąc też jestem zaskoczony. Bardziej jednak by to tłumaczył skromnym środowiskiem, które trzeba starać się budować, inicjatywa wydaje się dobra, a jednak... :-(
Może jest kwestia okresu. Maj to miesiąc komunii, matur, niektórzy zaczynają myśleć o sesji, a poza tym w Warszawie jest tak dużo różnych zdarzeń, że może to... a może zupełny brak wsparcia jakiegoś sklepu dla systemu. WG jest skupiony na OiM, Warhimmera wspiera Bolt Action, a my Fowowcy takie sierotki jesteśmy.
Z tego co widziałem na najbliższym turnieju FoW we Wrocławiu wsparcia udzialił BF osobiście, który podobno wsparcia nie udziela.
Awatar użytkownika
twhistoria
Major
Major

Postprzez Shonsu » Czw Maj 17, 2018 8:18 pm

W OiM chyba gra więcej osob (a przynajmniej turnieje były oblegane jak kiedyś patrzyłem).

W WM podobnym pod względem frekwencji niby kolega prowadzi ligi ale gra w nie garstka zwykle tych samych osób a liga strasznie się rozwleka (tura przez 4 tygodnie itd.) co świadczy o tym że ludziom ciężko regularnie się umówić.

Żeby nie było - rób ligę ja popieram. Piszę tylko że nie zagram i czemu z ligami jest problem.

Leszczyc napisał(a):No i naprawdę bez przesady z tym miejscem - nie samą Wilczą żyje człowiek ;)

Fajnie to podaj adres tej super miejscówki blisko mojej pracy i otwartej do 21:00. :)
Shonsu
Major
Major

Postprzez twhistoria » Czw Maj 17, 2018 9:07 pm

Nie można podawać miejscówek konkurencji :-)
Awatar użytkownika
twhistoria
Major
Major

Postprzez Shonsu » Pią Maj 18, 2018 5:15 am

Wyślij PM.
Shonsu
Major
Major

Postprzez Leszczyc » Pią Maj 18, 2018 5:52 pm

twhistoria napisał(a):Prawdę mówiąc też jestem zaskoczony. Bardziej jednak by to tłumaczył skromnym środowiskiem, które trzeba starać się budować, inicjatywa wydaje się dobra, a jednak... :-(

Jeśli mam być szczery to ja jestem najbardziej zdziwiony tym, jak dużo nowych osób szybko się zniechęca. Często ktoś zapisuje się na tym forum, wita i... cisza. Bo nic się nie dzieje. Turnieje są traktowane na ogół jako dla wyjadaczy (niekoniecznie słusznie). Znów - patrząc z doświadczenia OiMowego - to fajnie nowych ludzi wciągało.

twhistoria napisał(a):Może jest kwestia okresu. Maj to miesiąc komunii, matur, niektórzy zaczynają myśleć o sesji, a poza tym w Warszawie jest tak dużo różnych zdarzeń, że może to...

Czasu to zawsze brakuje, nie oszukujmy. Albo jakieś święta, albo wakacje - i tak zawsze :)

twhistoria napisał(a):a może zupełny brak wsparcia jakiegoś sklepu dla systemu. WG jest skupiony na OiM, Warhimmera wspiera Bolt Action, a my Fowowcy takie sierotki jesteśmy.

Szczerze mówiąc to wsparcie dla OiMa przez WG - szczególnie teraz, gdy skupili się na AD1666, nie różni się wiele od wsparcia BFu. Jasne, że wydają nowe modele - ale też robi to BF. Jasne, że organizują mistrzostwa - ale robi to też BF. A Ligi OiM nigdy nie oficjalnie nie wsparli. Więc to chyba nie w tym problem.

Shonsu napisał(a):W WM podobnym pod względem frekwencji niby kolega prowadzi ligi ale gra w nie garstka zwykle tych samych osób a liga strasznie się rozwleka (tura przez 4 tygodnie itd.) co świadczy o tym że ludziom ciężko regularnie się umówić.

To prawda, dlatego w OiMie przyjęliśmy inną strategię - liga trwa od A.B. do X.Y. W tym czasie każdy ma zagrać z każdym raz ligowo. I to się już sprawdzało.

Shonsu napisał(a):Fajnie to podaj adres tej super miejscówki blisko mojej pracy i otwartej do 21:00. :)

A skąd mam wywróżyć miejsce Twojej pracy? ;) Tomek wspominał ostatnio o Blue City - dla mnie to dużo ciekawsza miejscówka, bo DUŻO łatwiej z parkowaniem, w dodatku za darmo.
Ostatnio edytowany przez Leszczyc, Sob Maj 19, 2018 3:27 pm, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Leszczyc

Postprzez twhistoria » Pią Maj 18, 2018 8:09 pm

Na fb razem ze mną 5 osób wyraziło zainteresowanie. 4 osoby są za opcją 2, jedna za 1.
Awatar użytkownika
twhistoria
Major
Major

Postprzez Leszczyc » Pią Maj 18, 2018 10:13 pm

Dzięki, a czy ta jedna osoba stawiająca na 1. wzięłaby udział w 2? W 6 osób można już spróbować coś ogarnąć :) Może to przekonałoby więcej osób :)
Awatar użytkownika
Leszczyc

Postprzez twhistoria » Sob Maj 19, 2018 6:47 am

Myślę, że nie będzie problemu.
Awatar użytkownika
twhistoria
Major
Major

Postprzez Leszczyc » Sob Maj 19, 2018 3:29 pm

To pozostaje nam jeszcze ustalić - skoro chcecie kolejki - co robimy w wypadku, gdy którejś parze nie uda się rozegrać swojej bitwy.
Awatar użytkownika
Leszczyc

Następna

Wróć do Turnieje, spotkania, raporty z bitew

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Pietia oraz 4 gości