Nowy system prowadzenia turniejów / ligi FOW

Moderatorzy: Kubbek, Krawat

Re: Nowy system prowadzenia turniejów / ligi FOW

Postprzez Gormo » Pią Sty 15, 2016 5:23 pm

Witam, mam problem z TK, na dwóch komputerów wyświetlają się różne liczby graczy na tym samym turnieju
Gormo
Sierżant
Sierżant

Postprzez Baggs » Sob Sty 16, 2016 11:20 pm

A o jaki turniej dokładnie chodzi? Spróbuj przeładować stronę wciskając ctrl-f5 (zamiast samego f5). Inne liczby graczy wyświetlają się na liście turniejów, czy gdzie indziej?
Baggs
Sierżant
Sierżant

Postprzez Gormo » Śro Sty 27, 2016 9:09 pm

Udało się to :), ale narodził się kolejny problem, nie mogę zablokować widoczności rozpisek
Gormo
Sierżant
Sierżant

Postprzez Blak » Śro Sty 27, 2016 10:37 pm

Jeśli organizator ustawił jawne, to nie schowasz.
Blak
Major
Major

Postprzez reksio » Czw Sty 28, 2016 9:02 am

Erm, ale to on jest organizatorem :P
Image
reksio
Kapitan
Kapitan

Postprzez Baggs » Czw Sty 28, 2016 9:22 am

Czy chodzi o turniej Achtung, Macki Wojny!! 2016? Rozpiski są ustawione jako niewidoczne. Pamiętaj, że jako organizator zawsze widzisz wszystkie rozpiski niezależnie od ustawienia widoczności.

Edit: Faktycznie widzę, że coś jest nie tak, dzisiaj wieczorem to sprawdzę i naprawię. Dzięki za poinformowanie o tym.
Baggs
Sierżant
Sierżant

Postprzez Baggs » Czw Sty 28, 2016 11:22 pm

Poprawione, już teraz rozpiski nie powinny być widoczne.
Baggs
Sierżant
Sierżant

Postprzez Gormo » Czw Sty 28, 2016 11:31 pm

Ok, już nie widać, dzięki :)
Gormo
Sierżant
Sierżant

Postprzez reksio » Wto Lut 02, 2016 10:56 am

Nowe wymaganie do tego zacnego systemu - wydaje mi się, że czegoś takiego nie ma: Jak ustalamy rozpiski na prywatne, powinna być możliwość ustalenia daty automatycznego upublicznienia i wpisania ile punktów jest za rozpiskę I teraz taki proces:

1. Jak minie czas publikacji, to osoby które do tego czasu wgrały rozpiskę, dostają z automatu punkty, które ustaliło się przy tworzeniu turnieju (są oznaczone, że dostarczyły rozpę).
2. Jeśli ktoś zmodyfikuje swoją rozpiskę po publikacji, flaga dostarczonej rozpiski jest zdejmowana. Punkty oczywiście też nie są doliczane.
Image
reksio
Kapitan
Kapitan

Postprzez twhistoria » Wto Lut 02, 2016 11:47 am

Reksio, myślę że nie do końca tak, bo w domyśle jest poprawną rozpiskę, czyli taką, która jest zatwierdzona. W związku z tym automatu być nie może. Natomiast, skłaniałbym się do automatycznego pokazywania rozpisek zaakceptowanych, np. godzinę przed rozpoczęciem turnieju albo od godziny 00 w dniu turnieju.
Awatar użytkownika
twhistoria
Major
Major

Miejscowość: Warszawa-Bemowo

Postprzez reksio » Wto Lut 02, 2016 11:50 am

Masz rację Tomek. Musi to być poprawna rozpiska. Niemniej jednak, modyfikacja po terminie już powinna być oznaczona i punkty nie powinny być dodane - jakikolwiek był powód modyfikacji. Temat do zaparkowania i przemyślenia.
Image
reksio
Kapitan
Kapitan

Postprzez Baggs » Wto Lut 02, 2016 10:42 pm

Co do automatycznego pokazywania rozpisek mogę to dodać.
Bardziej skomplikowane byłoby automatyczne dodawanie punktów za wysłanie rozpiski na czas. Widzę to tak, że jeśli ktoś dodał rozpiskę przed ustawionym deadlinem (niekoniecznie musi to ta sama data co automatyczne pokazywanie rozpisek) i została ona zaakceptowana (nie ważne czy przed czy po deadlinie) to wtedy dostanie on ustawioną liczbę punktów do wybranych punktów dodatkowych. Problem jest taki, że czasami na turniejach jest kilka terminów wysyłania rozpisek i dostaje się inną ilość punktów za dotrzymanie tych terminów, ale myślę, że jest to rzadkie i system nie musiałby tego odsługiwać.
Jeśli ktoś o tym nie wiedział, to po najechaniu myszką na link do rozpiski ("View") pokaże się data wysłania lub ostatniej modyfikacji tej rozpiski.
Jeśli ktoś wyśle nową rozpiskę to wtedy flaga "Roster Accepted" się zeruje.
Jestem otwarty na więcej pomysłów bo ostatnio mam słabą motywację do pracy nad systemem.
Baggs
Sierżant
Sierżant

Postprzez reksio » Pią Mar 18, 2016 1:58 pm

Możnaby ewentualnie dodać mechanizm delegacji uprawnień. Na razie, tylko ogólnie to powiem - nie mam szczegółów. Myślę, że założyciel turnieju powinien mieć opcję dodawania uprawnień do modyfikowania poszczególnych sekcji dla danego użytkownika. Na przykład:

Możesz modyfikować listę uczestników, akceptować rozpiski, ustalać widoczność rozpisek, ale nie możesz odwołać turnieju. Pewnie trzeba wtedy zrobić jakieś paczki uprawnień, żeby się nie rozdrabniać, ale na razie szczegółów nie wykminiłem.
Image
reksio
Kapitan
Kapitan

Postprzez twhistoria » Pią Mar 25, 2016 6:13 pm

Cześć. Kubbek wprowadził wyniki z dwóch turniejów warszawskich do TK. Pozycje uczestników w lidze nie zostały zaktualizowane. Nie wiem czy Kubbek coś źle wprowadził czy aplikacja coś nawaliła.
Awatar użytkownika
twhistoria
Major
Major

Postprzez twhistoria » Wto Mar 29, 2016 6:57 am

Dzięki za poprawki. Zwrócę tylko uwagę, że turniej lutowy był w randze lokal, a marcowy challengera. Z tego co widzę, przybyły mi dwa turnieje lokalne.
Aha. A teraz się zorientowałem, że styczniowy turnie w Warszawie tez nie został uwzględniony w rankingu.
Awatar użytkownika
twhistoria
Major
Major

PoprzedniaNastępna

Wróć do Turnieje, spotkania, raporty z bitew

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości