Turniej FoW V4 - 30.04.17

Moderatorzy: Kubbek, Krawat

Re: Turniej FoW V4 - 30.04.17

Postprzez mecenasik » Czw Maj 04, 2017 12:09 pm

naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć tego tematu i już wiem co to znaczy zniechęcić się do systemu po lekturze forum.

NairoD>ja chętnie zagram z Tobą w v4 - środa, czwartek w przyszłym tygodniu po 17 na Wilczej? LW czy EW (na MIDa nie mam modeli ale na upartego coś złożę albo ewentualnie poproksuję)? jakie punkty? daj znać to pogadam z chłopakami i pewnie stół się znajdzie
Jeżeli nie będzie mógł NairoD to pozostawiam ofertę otwartą - chciałbym odczarować to v4 (ale i TANKSami nie pogardzę :) )

powraca w tej dyskusji wątek "grania pod ETC" a ja się zapytam co w tym złego, że ktoś stara się wprowadzić trochę standardu do zabawy? Większość gier ma "odgórnie" ustalone zasady turniejowe - 100pkt w X-wingu, 75pkt w WM/H, za moich czasów tłukło się 1200pkt WFB itd. Mi to odpowiada, że na początku "sezonu" znam potencjalnie najbardziej popularny standard bo też daje jakiś fajny cel do osiągnięcia - tak, nadal podtrzymuje deklarację zagrania w 100% pomalowaną armią w Bydgoszczy ;) i łatwiej pozwala mi ogarniać zabawę, że o wykorzystywaniu czy dokupowaniu czegoś do kolekcji nie wspomnę. Nie jestem w stanie zrozumieć narzekania na organizację turniejów na te złe, niedobre punkty ETC, narzekania że jakiś turniej był na EW więc była mała frekwencja..to w końcu jak ma być? - bo opcja tak jak każdy by chciał może skończyć się koniecznością zmiany sposobu dobierania się w pary na bitwy (może jednak system z OiMa nie jest taki zły? ;) )
mecenasik
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Shonsu » Czw Maj 04, 2017 3:46 pm

Co do standardów (jak rozumiem punktowych, bo w innych systemach nie ma okresów) to jestem całkowicie za - od dawna śmieję się z przysłowiowych radzieckich naukowców i dziwacznych formatów w stylu 1712,54 punkta. :) Wachlowanie ani nie jest ciekawe (różnice 100 punktów w te czy wewte - bardziej upierdliwe niż różnorodne) ani nie pomaga nowym. Najlepiej gdyby były 2 standardowe formaty - jeden duży, drugi mniejszy - na turnieje dla początkujących itd.

Problemy są takie:

Po pierwsze standard z ETC byłby dla mnie ok, gdyby był..... bo nie istnieje. :) Właśnie z ETC między innymi bierze się coroczne wachlowanie punktami i okresami, niekoniecznie najbardziej popularnymi u nas. Sam grzecznie dostosowuję co roku rozpy do ETC, no ale standardem takie losowe formaty trudno nazwać.

Po drugie TY i nowe MW byłyby bardzo dobrym krokiem producenta w stronę odgórnie ustalonych standardów - 100 punktów. Miałem nadzieję, że tyle właśnie będziemy grać - ale niestety sorry, po kilku próbach spasowałem - o ile w Tanks! ma to sens, to 100p. w TY jest ponad moje siły (W MW nie wiem jak jest). Gra na 100p. w TY jest super męcząca, długa i nieciekawa (tzw. spamfest, miliard powtarzalnych modeli na stole, chyba że ktoś ma same czołgi - to wtedy mniej). I co ważniejsze niezbalansowana (biorąc pod uwagę, że zbyt dużą ilością rakiet można w pierwszej turze wybić pół pancerki przy słabym terenie). Innymi słowy trzeba by się dogadać i grać coś sensownego typu 75p.? (na tyle mz. fajnie się gra w TY - nie ogranicza i nie męczy, coś jak 1650 FoW).
Shonsu
Major
Major

Postprzez Stary Kur » Czw Maj 04, 2017 6:26 pm

Shonsu, bardzo chętnie zagram w TY. Niestety teraz nawał imprez wiec najblizszy czas to dopiero któraś z czerwcowych niedziel.
Super by było zbysy sie zebrali w kilka osób , bo jest nas w Warszawie sporo.
TY 85 grają we Wrocławiu i bardzo chwalili ten format, mieszczą sie i Niemcy z RFN a ja grając ZSRR nie zastawiałem stołu, tyle że grałem specyficzną kompanią pancerną.
Niemiecka piechota/zmech/pancerka na Early/Mid/Late, żadnych SSowców.
Wszystkie niemieckie pojazdy poruszające się po torach w sumie ponad 200cm, "Nazi gold train" jest u mnie.
Węgierska pancerka na Late więcej niż 2000.
Fińska pancerka na EW więcej niż 1780, Piechota EW/LW ponad 2000
AK ponad 1500, walczymy o 1780.

TY ZSRR 150 punktów w trakcie malowania.
Awatar użytkownika
Stary Kur
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Shonsu » Czw Maj 04, 2017 7:16 pm

Ok zgadamy się. 85 chyba też ok, trzeba potestować.
Shonsu
Major
Major

Poprzednia

Wróć do Turnieje, spotkania, raporty z bitew

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości