Turniej - Warszawa, 15 luty

Moderatorzy: Kubbek, Krawat

Postprzez Thagg » Wto Lut 17, 2009 5:05 am

to ja dam maly raport :)

gralem polska pancerka
HQ+ firefly
2 plutony pancerne
pluton piechoty
pluton inzynieryjny (zamieniany na pluton piechoty)
pluton carrierow
pelen pluton M10
Typhoony limited

1 gra vs cielaq

Rozpiska nastawiona na Niemcow i rozpiski pancerne, a tu zonk. Amerykanscy spadochroniarze i to jeszcze w miescie... No ale coz trza grac. Sprobowalem sie zajac wsparciem artyleryjskim cielaqa, a w srodku zatrzymalem piechote. W rezerwie breakthru 1 pluton piechoty. M 10 i Carriery zajely sie prawa flanka niszczac w assaulcie dziala i mozdzierze, zrobilem tylko blad i na lewej flance nie wyslalem do objective 2 plutonu shermanow, a cielaq zniszczyl mi ciezkimi mozdzierzami dowodce plutonu (HQ nie zdazylo dojechac :/ ). Ogolnie zabraklo mi jednej tury zeby sie dalej bic o objective...

2 gra vs Kubbek (pustynne szczury) roadblock

Poczatek dobry ja jako obronca, w ambuscade M10, ktore zniszczyly jeden pelny pluton Cromwelli. Potem bylko gorzej. Oazalo sie ze przeciwnik moze sie wystawiac 30 cm od drogi i w pierwsej turze M10 poszly do piachu od ostrzalu i dobite assaultem piechoty. Potem sie okazalo ze inaczej jak w innych turniejach zboze daje oslone pojazdom i w efekcie Kubbek moje czolgi trafial na 4+ a ja jego na 6+ :/ To na prawej flance. Na lewej juz moje Shermany dzielnie sie spisywaly, do momentu, az nie zostaly zajechane z boku przez Stuarty.

W tej bitwie byla dosc duza sprzecznosc, bo i ile co do trafien szczscei mi sprzyjalo to najczesciej na firepower wyrzucalem 1-2 (wystarczylo 3+...)

3 gra Troll

Troll gral Rosjanami.Ciezki sprzet zostawilem do ostrzalu ISow-2. Na srodku byla rzeka przez ktora dosc szybko sie przeprawilem obiema flankami i sie zaczelo. Na prawej po zniszczeniu jednego plutonu piechoty shermany w liczbie sztuk 3 zajechaly od boku isy (na koniec pozostal z nich jeden :P ), a na lewej shermany wjechaly do lasu i probowaly assaultu na piechote trzymajaca objective. Srodek strzelal non stop z miejsca do ISow ( z 4 m10 i 3 firefly na koniec pozostalo po 1, ale Isy w liczbie sztuk 5 zostaly zniszczone :P ). Najciekawiej bylo na lewej flance bo przez pare tur sie okazywalo ze ani shermany ani piechota nei moga sie nawet nawzajem tarfic, a wczesniej moje czolgi sie 2 razy lamaly przy kontrze :P Ostatecznei Trolla batalion zostal zlamany, ale nawet gdyby nie to to zajmowalem wlasnie oba objective.

Ogolnie dobra zabawa (cociaz juz sie wkurzalem na rzuty w 2 grze...) i przedostatnie miejsce :) Aha i mowie wszem i wobec ze teraz nie moge juz gwarantowac ze wszystkie moje kosci sa przegiete, bo Troll mial takie same i mogly nam sie niektore pomylic :P
Thagg
Major
Major

Postprzez Aki » Wto Lut 17, 2009 12:19 pm

No to maje wrażenia:

Gra pierwsza: amerykańska pancerka Kubbka

Było wesoło, w pierwszej turze prawie zszedłby tygrys ale jakoś M10 nie mają dobrego cela. Najabrdziej mnie rozwścieczyły stuarty, które wyrżnęły stojące w lesie 88cm. W zamian za ten czyn zostały ostrzelane z moździerzy i artylerii po czym uciekli. StuGi i tygrys dzielnie starały się zwalczać amerykańców i w ostatniej turze udało im się zniszczyć więcej niż połowę plutonów (niestety Kubbek zdał test morale i wygrał)

Bitwa druga: sowieci Trolla, scenariusz Roadblock

Trollu jako cel zasadzki wybrał tygrysa królewskiego, a jako pluton atakujący wystawił 5 Is-ów. Oczywiście tygrys spłonął, ale artyleria, bateria 88 i pluton piechoty pomściły koteczka wyżynając kompanię Is-ów. Stugi i piechota rozpoczęły powolny marsz w stronę katiusz, moździerzy i dwóch kompanii piechoty. W czasie ataku do strat dołączył jeden stug i bateria 88. Katiusze zostały rozstrzelane, piechota rozjechana, a Troll postawiony przed komisarzem
:P

bitwa trzecia: spadaki Cielaqa - Free For All

Cielaq wystawił niezwykle ciekawą i urozmaiconą rozpiskę. Znajdowały się w niej: pluton piechoty, pluton piechoty, pluton pionierów, lekka artyleria, średnia artyleria, ciężka artyleria i moździerze.

Atak piechoty cielaqa na lewej flance załamał moją obronę (do piachu jak zawsze poszła batera 88 :() i połowa baterii artylerii. Atak tygrysa i stugów na prawej flance załamał obronę cielaqa i zajęli objective. Gdyby się guzdrali jeszcze jedną turę wygrałby cielaq
Awatar użytkownika
Aki
Powergamer
Powergamer

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Thagg » Śro Lut 18, 2009 7:53 am

Aki sprostowanie Kubbek gral pancerka brytyjska, a dokladnie Pustynnymi szczurami.

Co do rozpiski cielaqa zapomniales dodac o plutonie ckm'ow :P
Thagg
Major
Major

Postprzez Kaptur » Śro Lut 18, 2009 8:15 am

*LkM-ów ;)

Jako, iż sędziego coś nie widać, oto wyniki

1. Kubbek
2. Kaptur
3. Aki
4. Cielaq
5. Thagg
6. Troll
Image
Awatar użytkownika
Kaptur
The Hood
The Hood

Miejscowość: W-wa

Postprzez Kubbek » Śro Lut 18, 2009 6:31 pm

Kapturze, dzięki za zamieszczenie wyników.

Słowem komentarza ogólnego: fajnie, że na turnieju zjawiło się tak zacne grono, choć nie są to szczyty możliwości Warszawy. Mam nadzieję, że stoły się podobały :)

Odnośnie moich gier: potwierdza się zasada, że nowicjusz w danej armii ma największe szczęście. Weteraństwo moich pancerniaków ocaliło mi wielokrotnie skórę.

Następny turniej za miesiąc (dokładnej daty nie przytoczę) na 1250 pkt na late i raczej odbędzie się w sobotę (ze względu na ewentualnych gości spoza W-wy).
Awatar użytkownika
Kubbek
Wargamer w stanie spoczynku

Postprzez Kaptur » Czw Lut 19, 2009 9:27 am

Osobiście też wolę w soboty, wtedy jestem na 100%
Proponuje terminy 14 lub 21.
7 jest turniej w Lublinie więc nie będę mógł się pojawić, a 28 odbywa się u nas turniej Infinity.
Image
Awatar użytkownika
Kaptur
The Hood
The Hood

Postprzez Kubbek » Czw Lut 19, 2009 10:54 am

W takim razie turnie odbędzie się 14 marca - 21 odpada, bo wtedy w Krakowie jest Master LotRa i tam się udaję.

EDIT Niestety okazało się, że 14go nie będzie mnie w kraju. Tak więc marzec będzie cichym miesiącem na froncie warszawskim (no chyba, że ktoś inny się podejmie organizacji), ale za to może Warszawa większą grupą zrobi wypad do Poznania :)
Awatar użytkownika
Kubbek

Postprzez Thagg » Śro Lut 25, 2009 8:01 am

Ja sie zglaszam do organizacji :) Proponuje na mida na 1500?
Thagg
Major
Major

Postprzez Rebel » Śro Lut 25, 2009 1:34 pm

middle jest very good :D ino ta warszawa nie bardzo ;)
Awatar użytkownika
Rebel
Starszy chorąży
Starszy chorąży

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Kaptur » Śro Lut 25, 2009 1:35 pm

Nam pasuje ;)
Image
Awatar użytkownika
Kaptur
The Hood
The Hood

Postprzez cielaq » Śro Lut 25, 2009 3:17 pm

Dla mnie robienie turnieju na mid, gdzie niemal każdy gracz wystawi jedynie modyfikację swojej rozpiski na late jest ździebko bez sensu. Ilu z potencjalnych graczy ma oddzielną armię na mid?
cielaq
Podporucznik
Podporucznik

Postprzez Krys » Śro Lut 25, 2009 3:29 pm

fakt. jakoś nie widzę tlumów grających stricte na mida. może jednak spróbować na 2000 pktów late. makietami ew. służę również własnymi i pomocy - jak tylko skonczę z antybiotykami :roll:
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
Krys
Podporucznik
Podporucznik

Miejscowość: powrót do Warszawy

Postprzez Kaptur » Pią Lut 27, 2009 9:27 am

Ok. Ten temat opuszczamy, a ja już zakładam odpowiedni, dotyczący tegoż turnieju.
Image
Awatar użytkownika
Kaptur
The Hood
The Hood

Poprzednia

Wróć do Turnieje, spotkania, raporty z bitew

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość