Warszawa, MASTER - 04-05.07

Moderatorzy: Kubbek, Krawat

Postprzez Aki » Wto Lip 07, 2009 5:49 pm

@ Zamli, było na początku ;)

Wyników nie pamiętam, nie ma Kubbka więc szybko ich nie wrzucę
mg]
Awatar użytkownika
Aki
Powergamer
Powergamer

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Rademon » Śro Lip 08, 2009 9:23 am

Cóż, oceniam tylko po fotkach.

O frekwencji (niskiej / wysokiej) nawet słowem nie wspomniałem, więc nie wiem czemu komentarz o tym do mnie. Brak rozmachu dotyczył oprawy&zdobnictwa, tylko na podstawie fotek. Jakaś siatka maskująca dla klimatu, bannery/plakaty dla popularyzacji, sztaluga/antyrama z tytułem turnieju,... Takie pierdoły dla oka...

Nieważne w sumie czy to był Finał Ligi (mylący opis) czy Master - moim zdaniem stoły poniżej poziomu "zwykłego" Mastera. Taka polska rzeczywistość.

Na zakup figurek się nie rzucam. Wpierw pobawię się zasadmi wykorzystując modele w skali 6mm (o czym więcej w osobnym temacie).

Kończę, bo pewnie znowu pitolę...
Polski Blog Wargamingowy
http://rademon.blogspot.com/

Image
Image
Awatar użytkownika
Rademon
(Re)Animator
(Re)Animator

Miejscowość: Warszawa, Odwód Radzymin, Sekcja: KGS Sadyba

Postprzez Pietia » Śro Lip 08, 2009 9:38 am

Plakaty dla popularyzacji wydają się mało potrzebne - w DWP byli raczej ci, którzy już w to grają, to nie konwent... A siatka maskująca - życzę powodzenia w wieszaniu siatki w tej sali :D
Co do terenów - pewnie mogłyby wyglądać lepiej. Przy takim tempie rozwoju systemu (z punktu widzenia lokalnego klubu) chyba jednak na początek istotniejsza jest ilość... Teren wysokiej jakości ważniejszy jest przy pokazach (pod tym względem np. większy problem jest w Sosnaszopie niż w DWP) i grze dla przyjemności w domu ;)
ImageImage
Everyone knows that in the armed forces a higher rank means better sidearms and melee weaponry. A brigadier general can endure wounds that would slay lesser men many times over, and still deal out death at close quarters.
Awatar użytkownika
Pietia
king of gnomes
king of gnomes

Miejscowość: 33rd Special Forces Airborne Commando Armored Division (Mass Destruction Weapons Co.)

Postprzez Rademon » Śro Lip 08, 2009 10:26 am

Wydaje mi się, że turniej jest dobrym sposobem popularyzacji:

dużo graczy, pomalowane armie, ładne makiety, przemyślane stoły, kolorowe plakaty i.... chce się skoczyc do sklepu i kupić "laleczki" dla siebie.

Tego oczekiwałbym po turnieju klasy Master.

Co do terenów: "typisch Polnisch" - liczy się ilość, nie jakość

I znowu mam wygórowane oczekiwania co do turnieju Master.

Może aprowizacja była?

Może coś się zmieniło od czasu jak organizowałem turnieje na Sadybie...
Polski Blog Wargamingowy

Image
Image
Awatar użytkownika
Rademon
(Re)Animator
(Re)Animator

Postprzez Pietia » Śro Lip 08, 2009 10:32 am

Rademon:
-żeby system popularyzować, trzeba by ten turniej zrobić w miejscu bardziej publicznym, niż kanciapa w DWP, na przykład na jakimś konwencie. Osoby oglądające ten turniej laleczki już mają. I w nim grają do tego...
-ilość niestety musi być w takiej sytuacji na pierwszym miejscu, żeby jakość samego turnieju nie ucierpiała. Co z tego, że klub będzie miał hiperzajebisty stół dla dwóch graczy? Reszta będzie grać na całkiem pustych stołach... Najpierw zapewnia się bazę terenową - nawet prostą - dla wszystkich, a potem modernizuje ją do wersji deluxe.

A co do klasy master samej jako takiej - dumne tytuły to w tym kraju rzecz powszechna...
ImageImage
Everyone knows that in the armed forces a higher rank means better sidearms and melee weaponry. A brigadier general can endure wounds that would slay lesser men many times over, and still deal out death at close quarters.
Awatar użytkownika
Pietia
king of gnomes
king of gnomes

Miejscowość: 33rd Special Forces Airborne Commando Armored Division (Mass Destruction Weapons Co.)

Postprzez Rademon » Śro Lip 08, 2009 10:37 am

Może stałem się już nieco zrzędliwy, ale skromność jako organizatora nie pozwoliłaby mi przy takiej ofercie nazwać tego turniejem Master, ani tym bardziej Finałem Ligi.

Po spojrzeniu na fotki (dostępne publicznie na Polterze) i opis, że tak wygląda Finał Ligi, to raczej nie byłbym zainteresowany tym systemem, skoro tak wygląda Finał...
Polski Blog Wargamingowy

Image
Image
Awatar użytkownika
Rademon
(Re)Animator
(Re)Animator

Postprzez Krawat » Śro Lip 08, 2009 1:56 pm

Hmm ja chyba czegoś nie rozumiem. Czy Rademon gra z nami we FOW ? Czy brał udział w turnieju ? Czy pomaga nam popularyzować system ?
Nam się podobało i mówiąc szczerze poproszę admina o posprzątanie topicu z wycieczek osobistych.
Jak chcesz zobaczyć fajniejsze tereny to zapraszamy do innych mniejszych ośrodków :D.
Pewnego dnia zrozumiesz, że w życiu jest tylko jeden uniwersalny język: siła :D.
Awatar użytkownika
Krawat
Kapitan
Kapitan

Miejscowość: KAPITAN KOTWICA

Postprzez Kaptur » Śro Lip 08, 2009 2:39 pm

Ja wtrącę, tylko w sprawie makiet. Najbardziej podoba mi się, narzekanie, iż mało, brzydkie itp. Łatwo sobie pojeździć po osobie przygotowującej.
Tylko szkoda, iż nikt nie zapyta ile osób to wszystko szykowało. Znam takich co najwięcej w tej sprawie mają do powiedzenia, a jak przychodzi do roboty, to nagle nikt nie ma czasu i później robi jedna lub dwie osoby.

Zresztą nie mam zamiaru ukrywać Rademonie, iż po prostu mnie obrażasz, wkręty typu "typisch Polnisch" możesz sobie zachować do siebie, bo są płytkie i obraźliwe.

Dla mnie najważniejsze jest zapewnienie, jak największej ilości makiet, aby jak najwięcej osób w klubie mogło się bawić i zwisa mi, iż przyjedzie jakiś maruda i zacznie prawić, jakie one brzydkie, niewykończone itp. Tym bardziej, iż to nie jest jedyny system który potrzebuje makiet, a znakomitą większość robię ja i mój kumple Wojtek. Okazyjnie tylko ktoś zapewni jakąś pomoc, np. Saper.
Image
Awatar użytkownika
Kaptur
The Hood
The Hood

Miejscowość: W-wa

Postprzez Rademon » Śro Lip 08, 2009 3:13 pm

Krawat: próbujesz mnie publicznie obrazić tylko za podzielenie się swoją opinią. Dziwne i dziecinne. Dalej na priva jeśli wolisz, chociaż jak dla mnie to EOT przy takim podejściu.
Jak ktoś krytykował turnieje na Sadybie to starałem się wyciągać z tego wnioski na następny raz, ale nie były to turnieje FOW.
Czy to że nie gram w FOW oznacza, że nie mogę na Forum wyrazić swojej opinii o tym, co publicznie zaprezentowaliście? Dziwne,bo zastanawiałem się nad zbieraniem FOW, ale jeśli konstruktywna krytyka wiąże się z automatycznym wykluczeniem z grona kadetów, to grozi hermetycznością systemu. Tylko czy o to chodzi...

Kaptur: gratulacje dla Ciebie i kolegi za zapał i poświęcenie. Spodziewam się więcej czasu po sezonie budowlanym, to może się do czegoś przydam. Narazie nikt mnie o pomoc nie pytał.

Przepraszam za "Typisch Polnisch" jeśli ktoś z organizatorów poczuł się urażony.

Mnie "uwiera" ranga turnieju w zderzeniu z tym, co widać na fotkach. Oczywiście fotki to nie wszystko, i to co nie załapało się w kadr było zapewne fajne.

A najważniejsze, że się Wam dobrze grało, bo o to chodzi przede wszystkim.

A w ogóle to śmiało można wyciąć moje posty z tego wątku...
Ostatnio edytowany przez Rademon, Śro Lip 08, 2009 3:14 pm, edytowano w sumie 1 raz
Polski Blog Wargamingowy

Image
Image
Awatar użytkownika
Rademon
(Re)Animator
(Re)Animator

Postprzez Xerxes » Śro Lip 08, 2009 3:13 pm

Kaptur napisał(a):Dla mnie najważniejsze jest zapewnienie, jak największej ilości makiet, aby jak najwięcej osób w klubie mogło się bawić i zwisa mi, iż przyjedzie jakiś maruda i zacznie prawić, jakie one brzydkie, niewykończone itp. Tym bardziej, iż to nie jest jedyny system który potrzebuje makiet, a znakomitą większość robię ja i mój kumple Wojtek. Okazyjnie tylko ktoś zapewni jakąś pomoc, np. Saper.

Pewnie, że będę marudził bo te które zrobiłem strasznie mi się nie podobają...
Image
Xerxes
Sierżant sztabowy
Sierżant sztabowy

Miejscowość: Skierniewice/Wawa

Postprzez Kaptur » Śro Lip 08, 2009 3:17 pm

Jak zaczniesz coś robić w tej sprawie, to będziesz miał prawo marudzenia, a tak spierdzielaj, coby nie napisać dosadniej.

@Rademon

Przepraszam, iż się uniosłem, mogłem wyrazić swoje racje, w bardziej cywilizowany sposób.
Image
Awatar użytkownika
Kaptur
The Hood
The Hood

Miejscowość: W-wa

Postprzez Krawat » Śro Lip 08, 2009 3:29 pm

Jestem głupi i dziecinny ale nie rozumiem jednego. Czy na podstawie kilku zdjęć można ocenić turniej na którym się nie było. Dla mnie to typowe "polskie mędzenie".
A co do turnieju rangi master - miało być 14 graczy ale zrobiło się 10. Szkoda ale będą inne mastery :D.
Pewnego dnia zrozumiesz, że w życiu jest tylko jeden uniwersalny język: siła :D.
Awatar użytkownika
Krawat
Kapitan
Kapitan

Miejscowość: KAPITAN KOTWICA

Postprzez Xerxes » Śro Lip 08, 2009 4:12 pm

Kaptur napisał(a):Jak zaczniesz coś robić w tej sprawie, to będziesz miał prawo marudzenia, a tak spierdzielaj, coby nie napisać dosadniej.

Mówiłem o tych które robiłem na ten wasz turniej, w którym nawet nie grałem.
Nie wiem czy pamiętasz ale akurat jestem jedna z tych osób, które cokolwiek robią...
Możesz mnie bardzo dosadnie XXXXX usunięta ADMIN : furion bo ja teraz palcem przy makietach nie kiwnę skoro tak stawiasz sprawę Pawle.
Image
Xerxes
Sierżant sztabowy
Sierżant sztabowy

Miejscowość: Skierniewice/Wawa

Postprzez Pietia » Śro Lip 08, 2009 4:14 pm

Jaka miła rodzinna atmosfera. Prosiłbym teraz wszystkich o odejście od klawiatur i wzięcie kilku głębokich oddechów.
ImageImage
Awatar użytkownika
Pietia
king of gnomes
king of gnomes

Postprzez Terry » Śro Lip 08, 2009 4:41 pm

Mi tam się podoba ta 'dyskusja', szczegolnie dosadne XXXXX usunięte Admin : furion (mowie zupełnie poważnie, obsmiałem się, a tego też oczekuje po czytaniu forum).

W turnieju nie zagrałem niestety, ale wpadłem rzucić okiem i myślę, że Ci którzy dbaja o tereny itd nie mają się czego wstydzić. Co Wy z tym polskie marudzenie, polskie tereny.... ja rozumiem, że 50 lat komuny, ale może, jak reszta cywilizowanego świata, będziemy za synonim miernoty uważać to co francuskie np. francuskie samochody, francuskie zniewieszczenie, a bliżej FOW francuskie czołgi...:)
Terry
Chorąży sztabowy
Chorąży sztabowy

Miejscowość: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Turnieje, spotkania, raporty z bitew

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości