Turniej - Warszawa, 31 października

Moderatorzy: Kubbek, Krawat

Postprzez Thagg » Sob Paź 31, 2009 9:58 pm

To ja bede pierwszy z raportem :)

Gralem:
Irlandzka Gwardia Pancerna z Hell's Highway.
HQ
2 plutony Shermanow (1 pluton z 1 firefly, a drugi z dwoma + 2x0,5" AA na firefly)
pluton pelen M10
pluton niepelen mozdzierzy 4,2"
pluton kolumny

1 gra Breakthru, przeciw Stormkompanie w skladzie:
HQ
2 plutony panzerfaust SMG
2 plutony PaKow 40
Tygrys Ie
Pluton 6 mozdzierzy lekkich
Open Bunker HMG i 2 pola minowe :)

Chcialem zaczac od tegop ze gralem przeciw poczatkujacemu graczowi, wiec bledy tylko pozwolily mi wygrac w zasadzie. Przeciwnik nie wiedzial ze 6 pakow ma w 2 plutonach i wystawil wszystko na 1 cwiartce co pozwolilo mi na Smoke bombardment zaslaniajacy minimum polowe dzial przed moimi Shermanami. Zaczalem od assaultu na zbyt blisko wystawiony pluton mozdzierzy i dymu na paki (nie udalo mi sie zadnego postawic). W turze przeciwnika ostrzal z tylko 2 pakow bo reszta zasiegu nie miala nie powoduje chyba strat. Pluton piechoty kolo mozdzierzy razem z nim samym wycofuja sie do objective, co zadecydowalo o zniszczeniu obu plutonow (po niezdanym morale i assaulcie). W mojej turze ostrzal z MG z czolgow powodujacy jak wspomnialem morale plutonu na piechocie i assault na mozdzierze (powodujacy zniszczenie z Defensive od commanda 1 shermana). Wtedy pojawil sie pewien problem gdyz wszedl na Paki tylko 1 dym wiec dostalem ostrzal z chyba 4 dzial, co spowodowalo zniszczeni 2i|C, zniszczenie 1 M10 i bail na 2 innych. Dodatkowo otrzal z Tygrysa nie powoduje trafienia. W mojej nie udaje mi sie odbailowac zadnej M10 ( a mialem re-roll!!). Nie wchodzi mi rezerwa. Shermany do przodu wraz z dowodca M10. Trafiaja 1 Tygrysa ale udany Save. Na szczescie udane 2 bombardowania dymne wiec Paki nie strzelaja w tej turze. Tygrys trafia w 2i|C i go niszczy. W mojej wychodza rezerwy, odbailowuje 1(!!!) M10, podchodze pod oba objective, ostrzal Tygrysa (po 4 chyba strzalach kapituluje w koncu). Udaje sie jedno dymne bombardowanie. NA koniec ostrzal jeszcze z Pakow (dowodca kompanii ginie, ale to juz nie ma znaczenia). Moja tura zajmuje objective i wygrywam 16-4

2 gra Hasty Attack przeciw kompani Tygrysow Krolewskich w skladzie:
HQ pelne
2 plutony po krolewskim
lotnictwo sporadic

Gra skonczyla sie po pol godzinie porazka 18-2, gdyz nie bylem w stanie dotrzec do linii tych tygrysow... Ogolnie stol na ktorym bylo malo oslon i dopiero wracajac do domu zdalem sobie sprawe ze shermany moga robic zwyklego smoke... stracilem oba plutony Shermanow, 2i|C i M10, a oddalem 2 strzaly mogace przebic pancerz :P I przed rozbiciem reszty ocalilo mnie zostawienie na poczatku i wycofanie dowodcy kompanii. Coz na kazda rozpiske jest kontrrozpiska :P

3 gra Free for All przeciw piechocie rosyjskiej w skladzie:
HQ z Pionierami i chyba dzialkami 45 mm
2 kopmanie piechoty (1 pelna i druga z 1 plutonem)
bateria artylerii pelna z halbicami
3 x Is-2
mala artyleria (nie wiem co to bylo ale za wiele nie zwojowalo)

PRzeciwnik zaczal gre i wszystkim czym mogl poszedl do przodu a dzialami strzelal na wprost nie robiac wiekszych zniszczen (co potem kosztowalo go sporo). W mojej plona ISy (dostaly z 10-12 trafien z 2 plutonow z AT 13 i byly 3x1 na save i raz 2) a reszta strzalow idzie w Zisy. Ogolnie potem nastepuje wymiana ognia przez 2 tury grzie ucieka przeciwnikowi artyleria a mi gina 2 M10. Wtedy moje shermany ida do jednego objective gdzie zostala mala artyleria ( strzela na wprost z AT 5 wiec sie nie boje), a reszta wali po piechocie. W miedzyczasie gina mi tez nieokopane mozdzierze ciezkie (znow nieudany rzut, tym razem na sole survival :P ). Na koniec assault na mala artylerie zajecie objective i przeciwnik nie ma juz ja odeprzec ataku. Wynik 18-2.

Na koniec okazalo sie ze zajalem 3 miejsce, czyli niby dobrze ale jestem niepocieszony z powodu 2 gry :P Nie lubie sytuacji gdy nie mam szans wygrac :P

Na koniec jeszcze dodam ze 2 moja rozpiska gral Pablo ktory zajal 2 miejsce, mimo ze gral na 1 turnieju w zyciu :twisted:
Dla wszytskich dzieki za fajny turniej i sporo frekwencje :twisted:
Thagg
Major
Major

Postprzez Kubbek » Pią Lis 06, 2009 12:11 am

Wyniki:
1. Skark - Tankovy
2. Pablo - 50th TT
3. Thagg - Irish Guards Armoured
4. Amdor - US Rifle (Italy)
5. Bizim - 2nd Armoured
6. Voodoo - British Arilanding
7. Rafix - Grenadier Kompanie
ChaosMarine - Konigtiger Kompanie
9. Troll - Strelkovy
10. Talmar - Sturmkompanie
Awatar użytkownika
Kubbek
Wargamer w stanie spoczynku

Miejscowość: Warszawa

Postprzez zamli » Pią Lis 06, 2009 4:52 pm

Gratuluję frekwencji i............... cholera Thagg - musiałeś na płaskim i pustym stole chyba grać w 2 bitwie :)
zamli
Kapitan
Kapitan

Miejscowość: Załom

Postprzez Kubbek » Pią Lis 06, 2009 6:54 pm

Nawet teren go nie ocalił jeśli szerokość stołu wynosiła 48 cali ;)
Awatar użytkownika
Kubbek

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Thagg » Pią Lis 06, 2009 9:41 pm

Zamli nie byl pusty, ale bardzo malo terenu oslaniajacego wzdluz stolu. Gdyby to byl np free for all podejrzewam ze bym wygral ale nie w tym scenariuszu :P
Thagg
Major
Major

Poprzednia

Wróć do Turnieje, spotkania, raporty z bitew

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość