Pierwszy Łódzki Turniej Flames of War - Płonąca Macka 13.06.

Moderatorzy: Kubbek, Krawat

Pierwszy Łódzki Turniej Flames of War - Płonąca Macka 13.06.

Postprzez bestostry » Nie Maj 16, 2010 11:29 am

W imieniu Łódzkiego Klubu Gier Bitewnych Ośmiornica Łódzka chciałem poinformować o pierwszym łódzkim turnieju systemu bitewnego Flames of War – Płonąca Macka

Miejsce: Łódzki Dom Kultury (ul. Traugutta 18; Łódź)
Data: 13 czerwca 2010
wpisowe: 5 zł dla osób które nie opłaciły składki, bądź nie są członkami klubu. Darmowe wejście dla członków klubu, którzy opłacili składki.
Format punktowy: 1250
Okres: Late

Zapisy: 10:00 – 10:15
Początek turnieju : 10:15

I. Kompozycja armii:
Dopuszczone są wszystkie listy armii drugiej edycji Flames of War zarówno z podręczników, jak i pdf`ów opublikowanych na stronie wydawcy gry.

II. Rozgrywka:
Na turnieju każdy gracz rozgrywa 2 bitwy po 2,5 godziny każda

Bitwa pierwsza – scenariusz Encounter – 10:15-12:45
Bitwa druga – scenariusz Free for all – 13:00-15:30

Losowanie par w pierwszej bitwie w miarę możliwości uwzględni tło historyczne.
Po pierwszej bitwie gracze zostaną sparowani systemem szwajcarskim, dopuszczając jednak możliwość modyfikacji na rzecz uwzględnienia aspektu historycznego.

III. Punktacja
O wyniku rozgrywki decyduje scenariusz, a punkty zwycięstwa są liczone według progów ustalonych przez Ligę Ogólnopolską FOW

* Wartość punktów do zdobycia wynosi 20VP(w tym 10VP za scenariusz).
* Wartość punktowa armii przeciwnika na stole to 100%. Zabite jednostki przeciwnika to odpowiedni procent i za wygraną dodajemy do wyniku 100%. Następnie liczymy różnicę wyniku w procentach i porównujemy z tabelką.

0-19,99% 10-10
20-39,99% 11-9
40-59,99% 12-8
60-79,99% 13-7
80-99,99% 14-6
100-119,99% 15-5
120-139,99% 16-4
140-159,99% 17-3
160-179,99% 18-2
180-194,99% 19-1
195-200% 20-0

Przesłanie zgłoszenia wraz z rozpiską w terminie do dnia 7 czerwca 2010 premiowane jest +3 VP

IV. Ocena Modelarska
W trakcie turnieju przeprowadzona zostanie ocena modelarska.
Armie oceniane zostaną w skali 0-10
Kryteria oceny modelarskiej mają charakter ściśle subiektywny.

Ocena modelarska sumowana jest z sumą punktów uzyskanych z bitew i ewentualną premią za zgłoszenie i nadesłanie rozpiski w przewidzianym terminie.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany obowiązującego regulaminu.

Gracze:

1.Gothmog
2.Rafi
3.Sokół
4.Reyq
5.Nars
6.Ostry

Mamy nadzieję, że po pierwszym rozbiegowym turnieju będziemy w stanie pokusić się o organizację większej imprezy FoW w Łodzi na którą z przyjemnością zaprosimy graczy z innych ośrodków.

Oczywiście po turnieju przedstawimy dokumentację fotograficzną i raporty.

Pozdrawiam
Jacek
bestostry
Starszy plutonowy
Starszy plutonowy

Postprzez Kubbek » Nie Maj 16, 2010 10:06 pm

No, no Łódź rośnie w siłę :) Jeśli czas (i przede wszystkim sesja) pozwolą to z miłą chęcią wpadnę :)
Awatar użytkownika
Kubbek
Wargamer w stanie spoczynku

Miejscowość: Warszawa

Postprzez ChaosSpaceBunny » Pon Maj 17, 2010 8:12 am

13 czerwca to akurat termin zjazdu u mnie :(
Jestem coraz bardziej nieszczęśliwy... To już trzeci turniej w najbliższym czasie, który wypada podczas mojej szkoły.
Na waszym miejscu chłopaki zastanowiłbym się nad organizowaniem grania w sobotę oraz rozgrywania trzech bitew. Rezerwujecie 2,5h na każdą potyczkę, co troszkę mnie dziwi - we Wrocławiu robimy 3 bitwy na 1750pkt w ciągu 6.5 godziny i tylko raz się zdarzyło, że kończyliśmy bitwę przez koniec czasu. Wierzę, że jesteście w stanie grać dynamiczniej niż sugeruje to regulamin turnieju.

Ps. Mam pytanie na przyszłość - czy któregoś z was obrażałyby (ze względu na pochodzenie lub religię) objectivy, na których pluton egzekucyjny rozstrzeliwuje żydów (reszta armii pragnie ich wspomóc w tym chwalebnym czynie) pod ścianą? Nie chciałbym popełnić jakiegoś faux-pas i przyjechać z takim czymś.
Vanatori Motorizata - 2000pkt
Commonwealth Rifles - 2000pkt
SS-Panzergrenadieren - 2000pkt
Szatan twój pan!
Awatar użytkownika
ChaosSpaceBunny
Chorąży sztabowy
Chorąży sztabowy

Miejscowość: Wrocław

Postprzez twhistoria » Pon Maj 17, 2010 9:50 am

ChaosSpaceBunny napisał(a):Ps. Mam pytanie na przyszłość - czy któregoś z was obrażałyby (ze względu na pochodzenie lub religię) objectivy, na których pluton egzekucyjny rozstrzeliwuje żydów (reszta armii pragnie ich wspomóc w tym chwalebnym czynie) pod ścianą? Nie chciałbym popełnić jakiegoś faux-pas i przyjechać z takim czymś.

Nie rób takiego objectivu, plizzz - przynajmniej nie umieszczaj jego zdjęć. Nawet jeśli teraz nikt nie zaoponuje, to za jakiś czas może być chryja, wyzywanie środowiska od militarystów, faszystów, rasistów i nie wiadomo jeszcze jakich ...ystów.
Awatar użytkownika
twhistoria
Major
Major

Miejscowość: Warszawa-Bemowo

Postprzez Krys » Pon Maj 17, 2010 9:50 am

ChaosSpaceBunny napisał(a): Ps. Mam pytanie na przyszłość - czy któregoś z was obrażałyby (ze względu na pochodzenie lub religię) objectivy, na których pluton egzekucyjny rozstrzeliwuje żydów (reszta armii pragnie ich wspomóc w tym chwalebnym czynie) pod ścianą? Nie chciałbym popełnić jakiegoś faux-pas i przyjechać z takim czymś.

dość odważne podejście do tematu objectiva :roll:
w Warszawie raczej by to nie przeszło.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
Krys
Podporucznik
Podporucznik

Miejscowość: powrót do Warszawy

Postprzez james » Pon Maj 17, 2010 10:01 am

ChaosSpaceBunny napisał(a):Ps. Mam pytanie na przyszłość - czy któregoś z was obrażałyby (ze względu na pochodzenie lub religię) objectivy, na których pluton egzekucyjny rozstrzeliwuje żydów (reszta armii pragnie ich wspomóc w tym chwalebnym czynie) pod ścianą? Nie chciałbym popełnić jakiegoś faux-pas i przyjechać z takim czymś.

Myślę że nie powinno się tworzyć zbyt kontrowersyjnych kompozycji w naszym hobby. Zawsze, ktoś może poczuć się urażony, a jeśli coś takiego trafi do mediów, to zamiast sympatycznego historycznego tła FOW będzie podejrzenie o jakieś skrajności itp.
Awatar użytkownika
james
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Thagg » Pon Maj 17, 2010 11:42 am

Co do Turnieju ja jestem na tak jezeli nie bede mial tez zjazdu :P

Chaos - powiem wprost: takie cos moglo by byc odebrane jako szerzenie tresci faszystowsich, a to jest zagrozone kara wiezienia nawet, albo w najlepszm wypadku jako antysemityzm ... Wiec nawet jakby organizatorzy sie zgodzili, to ja bym nie robil dla wlasnego swietego spokoju :) Zreszta niegdzie na modelach z tego powodu nie ma swastyk itp...

Wiec ja osobiscie mowie kategoryczne NIE podobnym pomyslom!!!
Ostatnio edytowany przez Thagg, Pon Maj 17, 2010 12:55 pm, edytowano w sumie 1 raz
Thagg
Major
Major

Postprzez bestostry » Pon Maj 17, 2010 12:47 pm

Hmm. Offtopic się zrobił w temacie łódzkiego turnieju.

Takiego objectivu na pewno nie dopuszczamy.

Dbamy o dobre imię naszego wspólnego hobby, nie pozwalamy na wiązanie go z jakąkolwiek ideologią, pilnujemy również by nie urazić niczyich uczuć.

Jednocześnie muszę uprzedzić o wprowadzeniu ograniczenia liczby uczestników, z uwagi na ograniczoną bazę terenową jaką dysponujemy.
Jeszcze nie wiemy do ilu osób.
W tej chwili terenów mamy z trudem na 4 stoły - chcąc zapewnić możliwie urozmaicone i przez to ciekawe stoły.
Będę informował na bieżąco o postępach terenokreacji, a tymczasem będę poganiał klubowiczów.

Co do gry w sobotę - my zawsze chętnie, ale w sobotę 12 jest turniej WH40K, który cieszy się oczywiście większą popularnością.

Pozdrawiam
Jacek
bestostry
Starszy plutonowy
Starszy plutonowy

Postprzez Thagg » Pon Maj 17, 2010 12:58 pm

Bestostry mysle ze jak bedziemy to sprowadzenie z Wawy na turniej kilku laskow, pol i drog nie bedzie problemem :) Co do budynkow musielibyscie sie bardziej sami postarac o nie :) Zreszta... Nie wazna jest jakosc makiet jak zaczynacie, tylko ze cokolwiek takiego jest wogole :D
Thagg
Major
Major

Postprzez bestostry » Pon Maj 17, 2010 1:16 pm

Dzięki za zadeklarowane wsparcie.

Jak się będziecie zgłaszać, to dajcie również znać jakie i ile terenów będziecie mieli szansę przywieźć.

Rozmiar sali ogranicza nas do 8-9 stołów, a więc 16-18 graczy.

Mamy wystarczającą ilość górek i lasów, ale wszelka pomoc jest w cenie.

Pozdrawiam
Jacek

P.S. Łódzki Dom Kultury jest naprzeciwko dworca Łódź Fabryczna. Podróż samochodem odradzam - bo to jedno z gorszych 120 km jakie można przejechać :)
bestostry
Starszy plutonowy
Starszy plutonowy

Postprzez ChaosSpaceBunny » Pon Maj 17, 2010 1:36 pm

A tak się cieszyłem z tego objectiva... Nawet go malować zacząłem :(

W każdym razie, jeżeli Wrocław będzie się wybierał do was, to mamy cały czas przygotowane pudło z niewielkich rozmiarów terenami typu put-and-play (drzewka, murki, płotki, pola, drogi itp.)
Vanatori Motorizata - 2000pkt
Commonwealth Rifles - 2000pkt
SS-Panzergrenadieren - 2000pkt
Szatan twój pan!
Awatar użytkownika
ChaosSpaceBunny
Chorąży sztabowy
Chorąży sztabowy

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Thagg » Pon Maj 17, 2010 1:40 pm

Ok plan sprawdzony, 13 zajec nie mam, wiec na 90% bede (no chyba ze z praca bede mial problemy??), co do terenow zapytam sie ale musze na odpowiedz poczekac:) Tylko czego wlasciwie potrzeba;>
Thagg
Major
Major

Postprzez bestostry » Pon Maj 17, 2010 1:43 pm

Nie chciałbym nadużywać uprzejmości - więc weźcie to co Wam najłatwiej przetransportować.
bestostry
Starszy plutonowy
Starszy plutonowy

Postprzez Thagg » Pon Maj 17, 2010 1:45 pm

Wiec tak jak pisalem jaszybciej to laski/drogi/pola/bagna itp. bo to wykladzina, wiec sie na pewno nie zniszczy :) Co do reszty to sprawa dogadania:)
Thagg
Major
Major

Postprzez Kubbek » Pon Maj 17, 2010 2:34 pm

Budynki też da się zabrać skoro z dworca na miejsce turnieju droga nie daleka, a na taki mały wypad plecaka dużego brać się nie będzie :)
Awatar użytkownika
Kubbek

Miejscowość: Warszawa

Następna

Wróć do Turnieje, spotkania, raporty z bitew

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości