Rozpiski Zorga

Dyskusje o rozpiskach, składaniu armii etc.

Moderatorzy: Kubbek, Krawat

Re: Rozpiski Zorga

Postprzez NairoD » Nie Lis 30, 2014 4:56 pm

Zorg rozpiska TESCO to nie tylko kacapy to takze wszelkiej maści rozpiski w ktorych ilosc baz/pojazdow przebija trzykrotnie mozliwosci ognia przeciwnika (np 4 krolewskie moga zniszczyc.mak 8pojazdow n athre bo maja ROF 2 - TESCO dla nich to kazda pancerka ktora moze wystaic/wystawia 24 pojazdy).

Ja Niemcami bede gral pancerka rezerwowa CT na 16 pzIV a to dopiero jakies +/- 11000-1200p punktow do magicznego 1780 jest jeszcze daleko a zwiadu i innej piechoty moge za pozostale punkty wystawic drugie wiadro i w dziale z promocja wziac 88 za jakies smieszne punkty.

Jagtiger fajny jest ale za punkty ktore kosztuje to tylko w gablocie. Wyjatkiem sa male punkty gdzie taki potworek lub dwa (patrz rozpiska z 4 krolewskimi) na 1250 prawie nie ma.rzeczy ktore.moga je zniszczyc (bo czy oplaca sie brac samolot lub ciezka.arte na te punkty?)
Szlachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz.
Tam człowiek prawie
Widzi na jawie
I sam to powie,
Że nic nad zdrowie!!!
NairoD
Weteran
Weteran

Miejscowość: Warszawa-Targówek

Postprzez Zorg » Pią Gru 19, 2014 1:37 pm

Myslę o reaktywacji mojej kompanii Panzerjaeger na turniej styczniowy w Gliwicach w wersji Desperate Measures.
Dodaję to czego brakowało mi najbardziej czyli zwiad w postaci 3 Luchsów i szachujący AT w postaci pojedynczego Królika.
Pionierzy zamieniają się w Panzergrenadierów w halftrackach z Drillingiem.
Wypadają pelotki samochodowe i mobilne a wskakują meblowozy no i mieszczą sie tylko 2 neble. Muszę też wyciąć jednego Hetzera.
Tracę zasadę kampfgruppe a w zamian dostaję Enjoy the war.
Ktoś widzi możliwość jakieś zmiany żeby było lepiej?

Tank Company, C/T

HQ 2x Hetzer (130 pts)

4x Hetzer (260 pts)

4x Hetzer (260 pts)

3x Hetzer (195 pts)

2x Mobelwagen (3.7cm) (90 pts)

Konigstiger (Henschel) (345 pts) C/V

3x Panzer II L Luchs (90 pts)

7x Panzerfaust MG, 4x Sd Kfz 251/1 half-track (215 pts)
Sd Kfz 251/21 (15mm) half-track (5 pts)

2x 15cm NW41 rocket launcher (60 pts)

1650 Points, 8 Platoons
Razvedchik, chik, chik, chik! - starszyj sierżant Czernousow
http://osttfront.blogspot.com/ ---> subiektywny blog o Wargamingu i nie tylko :)
Awatar użytkownika
Zorg
Porucznik
Porucznik

Miejscowość: Katowice

Postprzez zamli » Pią Gru 19, 2014 1:50 pm

oczywiście :D
największą zaletą tej rozpiski, której w ogóle nie wykorzystujesz jest możliwość wzięcia trzech mieszanych plutonów PaK-pum za 285 pkt bodajże
Image
zamli
Kapitan
Kapitan

Miejscowość: Załom

Postprzez Zorg » Pią Gru 19, 2014 2:03 pm

Hem, no ale Pak Pumy są drogie a płacę nie tylko za szybkość ale też za strzelanie.
A pewien mądry gracz turniejowy ze Szczecina wspominał przy mnie kiedyś, że jeśli ktoś strzela zwiadem to gra nim zupełnie nie tak... ;)
http://osttfront.blogspot.com/ ---> subiektywny blog o Wargamingu i nie tylko :)
Awatar użytkownika
Zorg
Porucznik
Porucznik

Postprzez Shonsu » Pią Gru 19, 2014 2:43 pm

No właśnie trochę drogie te pumy wbrew pozorom. Pograłem na proxach to miałem ochotę ciągle strzelać z paka co jak na koszt plutonu niezbyt się spłacało a ta druga ma 50% na oblanie testu wykrycia i w rezultacie najczęściej pluton nic nie robi a potem ginie od kontry. Ze strzelających zwiadów wolałbym dwie zwykłe z AT9.

Aczkolwiek nie neguję pomysłu - ja użyłem tylko jednego plutonu - można wypróbować na zasadzie czym więcej tym lepiej. :)
Shonsu
Major
Major

Postprzez Blak » Pią Gru 19, 2014 3:02 pm

Zamli grał czymś podobnym w Poznaniu i rewelacji nie było.

Według mnie zbędny jest tu królewski. Czasy, kiedy ciężkie koty dominowały na stole, dawno minęły. W piechocie, jeszcze tak, ale w pancerce? :roll:
Wszędzie teraz widać Always Attack, Spearhead, Smoke, szybkie pojazdy do flankowania, czy artylerię okrętową. Owszem, koty z Remagen mają jeszcze sens (Always Defend), ale 345 punktów w "agresywnej" rozpisce na 1650, to bardziej kula u nogi.

Sensowniejszą opcją do zwalczania "grubasów" będzie ciężka artyleria lub Rudel.

Ps. W Trained pancerce biorę podwójny placek dymu.:idea:
Blak
Major
Major

Postprzez zamli » Pią Gru 19, 2014 5:00 pm

Zorgu,
masz 100% rację do tego co powiedziałem, ale... zawiadu dokunujesz dowódcą który jeździ w 2cm pumie, PaK-puma jest bonusem, który może zostać, strzelać albo po prostu straszyć i gwarantować rezerwowe AT12 - dodatkowym bonusem jest ruch na 16"
Co do rewelacji, tudzież ich braku, to wcale nie było źle a nawet powiedziałbym iż było dobrze - przegrałem dopiero w trzeciej bitwie ze zwycięzcą turnieju ale o tej bitwie to inny temat i nie z powodu złej rozpy.
Co do pozbycia się króla - to zgodnie z nową tendencją tak - ale nie w rozpisce trained - w tej musi pozostać.
Image
zamli
Kapitan
Kapitan

Miejscowość: Załom

Postprzez Zorg » Pią Gru 19, 2014 7:34 pm

W ramach testów zagrałem dziś bitwę Pincer następującą rozpiską: Trained Division
2 Hetzer
4 Hetzer
4 Hetzer
4 Hetzer
2 Mobelwagen
7 Panzerfaust Rifle MG + 3 Sdkfz 251+ Drilling
Sdkfz 234/1 + Pakwagen
Sdkfz 234/1 + Pakwagen
3 Hummel

przeciwko Strelkovemu batalionowi (Guards)
HQ+5 podstawek pionierów
9 Rifle/MG
9 Rifle/MG
4 ZiS-2
3 IS-85
3 Su100
4 Katyusha+ 2x 37mm AA gun
Limited Il-2 Shturmovik

Graliśmy na stole miejskim ale z uproszczonym terenem (większość cross country lub slow going).
Udało mi się wygrać przez zajęcie objective`a w 6 turze. Zniszczyłem oba plutony piechoty, ZiS-2 i w końcu też IS-85 ale straciłem 2 całe plutony Hetzerów, całe dowództwo kompanii, Pakwagena i kilka podstawek piechoty.
Gwiazdą gry były Mobelwageny, które kilka razy zestrzeliły Shturmovika (redukując z 2 do 1 samolotu lub z 3 do 2) oraz przegoniły pluton piechoty, który wyszedł z rezerw.
Najsłabiej spisały się Hummele, które choć wstrzeliły się w 1 turze w ISy to potem tylko je bailowały nie niszcząc ani jednego.
Pakwageny dzięki szybkości kilka razy strzeliły na boczny pancerz ISów jednak zawsze tylko bailowały.
Ogólnie niczym mnie ta kompania nie zaskoczyła, jest trochę bardziej mobilna niż ta, którą grałem na śląskim masterze (copyright Blak).
Awatar użytkownika
Zorg
Porucznik
Porucznik

Postprzez Blak » Nie Gru 21, 2014 10:39 pm

Uczepiłeś się tego briefingu, a w Trained rozpisce musisz wystawić Trained zwiad... Lipa straszna.

W Panzer Ausbildungs Verband wystawiasz:
CT CiC Hetzer (65 pts)
CT 2iC Hetzer (65 pts)
CT 4x Hetzer (240 pts)
CT 4x Hetzer (240 pts)
CT 4x Hetzer (240 pts)
CT 3x Sd Kfz 251/21 (15mm) half-track (110 pts)
CVeteran 3x Panzer II L Luchs (115 pts)
CVeteran 5x Panzerfaust Pioneer MG, 5x Sd Kfz 251/7 (Pioneer) half-track (230 pts)
CVeteran 3x 15cm sFH18 howitzer (230 pts)
RT 2x 8.8cm FlaK36 gun equipped with Extra Crew (115 pts)

1650 Points, 8 Platoons
Blak
Major
Major

Postprzez Shonsu » Pon Gru 22, 2014 9:01 am

Fajne rozpy. W rozpisce Zorga przede wszystkim krzywo patrzę na Hummele jak myślę ile one kosztują. Wiem, że ciężkie czołgi i wogólę ale traindowa arta 5/2+ i tak jest na nie wątpliwą odpowiedzią - chyba że ma ToT, jest tania albo jest navalem...
Faktycznie chyba lepiej oszczędzić punkty i przesiąść się na ausbildung banditen z weterańskim supportem.

P.S.
Ruską rozpę bym poprawił hie hie, ale nie o tym temat. ;)
Shonsu
Major
Major

Postprzez Zorg » Pon Gru 22, 2014 10:50 am

3 Hummele trained kosztują 235pkt w tej rozpisce i faktycznie g. końskie zrobiły min. przed trafianie na 4+.

Rozpiska Blaka bardzo zgrabna i chętnie dam jej szansę tym bardziej, że 155mm haubice mam a Hummela tylko jednego :)
chociaż brakuje mi w niej plutonu zmechu, jakoś lubię mieć ten jeden pluton piechoty z gruszkami w zanadrzu :)
Awatar użytkownika
Zorg
Porucznik
Porucznik

Postprzez Blak » Pon Gru 22, 2014 10:57 am

Zorg napisał(a):...chociaż brakuje mi w niej plutonu zmechu, jakoś lubię mieć ten jeden pluton piechoty z gruszkami w zanadrzu

Jest przecież, tylko mniejszy o dwie podstawki. Plusem jest, że to pionierzy weterani z gruszkami, z możliwością zamiany na jeden miotacz ognia.
Blak
Major
Major

Postprzez Zorg » Pon Gru 22, 2014 12:17 pm

Wczoraj straciłem 3 podstawki i przegoniłem resztą dwa IS-85. A w pionierach już musiałbym testować morale. No nie wiem, kwestia gustu ale na moje preferencje to za malutki ten pluton.
Awatar użytkownika
Zorg
Porucznik
Porucznik

Postprzez Shonsu » Pon Gru 22, 2014 12:49 pm

Tam chyba można oszczędzić 65p. minimalizując 8.8 - może starczy na powiększenie zmechu? A jak nie starczy to proponuję darowanie sobie "świetnej" niemieckiej ciężkiej arty i przerzucenie się na podwójne panzerwerfery za 140p., które działa odstrzelą równie dobrze jak nie lepiej a w ciężkie czołgi strzelą dymem i nie będzie na to szkoda 200+ punktów.
Shonsu
Major
Major

Postprzez Blak » Pon Gru 22, 2014 1:07 pm

Panowie, ale piechota gra tu rolę drugorzędną - nie musi być wymaksowana - a artyleria, to jedyna opcja na ruszenie z miejsca kotków z Remagen. Nawet jak stół będzie syto zastawiony, to znajdziesz jedno dobre miejsce na objective, by hetzery nie musiały wjeżdżać w żaden teren.
Blak
Major
Major

PoprzedniaNastępna

Wróć do Flames of War - forum rozpisek

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość