Fallschrimjager Late War rozpiska początkującego

Dyskusje o rozpiskach, składaniu armii etc.

Moderatorzy: Kubbek, Krawat

Re: Fallschrimjager Late War rozpiska początkującego

Postprzez Terry » Nie Sie 02, 2015 8:30 pm

Patrzac przez pryzmat ciezkich czolgow ktorymi gram mi się ta rozpiska wydaje słaba bo ma niski ppanc. Wiadomo ze mozesz ciezki sprzet zdjąc w szturmie, ale jesli nie mozesz/masz male szanse cos rozwalic w strzelaniu to nie masz inicjatywy, przeciwnik jezdzi gdzie chce itd. Dawno juz nie gralem na turnieju, ale wydaje mi sie ze teraz sporo osob ma takie ciezkie wozy w rozpiskach. Z drugiej strony masz sporo plutonów najwyszej jakosci wiec cięzko Cie bedzie ubic w czasie przewidzianym zazwyczaj na gierke. Ja bym FJ wzial z grey wolfa z nashornami i von sauckenem do przerzutów stormtroopera :)
Terry
Chorąży sztabowy
Chorąży sztabowy

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Krawat » Nie Sie 02, 2015 9:10 pm

Rozpa jak najbardziej ok. Na duże koty i tak nic nie działa ze strzelania wiec trzeba je zabic w walce wręcz.

K.
Pewnego dnia zrozumiesz, że w życiu jest tylko jeden uniwersalny język: siła :D.
Awatar użytkownika
Krawat
Kapitan
Kapitan

Miejscowość: KAPITAN KOTWICA

Postprzez daniello_s » Nie Sie 02, 2015 11:47 pm

Nachjaeger Terry, zajrzyj do Nachtjaegera jak masz ochotę na niemieckich spadochroniarzy :wink:
Non serviam.

Flames of War: czekamy na kolejna edycje :mrgreen:
Malifaux - Outcasts: Viks, Levy, Jack Daw
Awatar użytkownika
daniello_s
Porucznik
Porucznik

Postprzez Sebaar » Pią Paź 21, 2016 8:45 pm

Są to moje pierwsze rozpiski do FOWa celowałem w przedział 1500-1600 punktów, będę naprawdę wdzięczny za porady bardziej doświadczonych graczy.

Infantry Company, from Grey Wolf,
Compulsory Fallschirmjager Company HQ (p.33) - CinC SMG, 2iC SMG (55 pts)
- Upgrade CinC SMG to CinC Panzerfaust SMG (10 pts)
- Upgrade 2iC SMG to 2iC Panzerfaust SMG (10 pts)
- 3x 8cm GW42 (Stummelwerfer) mortar (75 pts)
Compulsory Fallschirmjager Platoon (p.33) - Command Rifle/MG, 9x Rifle/MG (265 pts)
- Replace Command Rifle/MG with Command Panzerfaust SMG (10 pts)
Compulsory Fallschirmjager Platoon (p.33) - Command Rifle/MG, 9x Rifle/MG (265 pts)
Fallschirmjager Platoon (p.33) - Command Rifle/MG, 9x Rifle/MG (265 pts)
Fallschirmjager Anti-tank Platoon (p.35) - Command SMG, 3x 7.5cm PaK40 gun (180 pts)
StuG Platoon (p.59) - Command StuG G, 2x StuG G (285 pts)
Fallschirmjager Anti-aircraft Gun Platoon (p.37) - Command SMG, 3x 2cm FlaK38 gun (80 pts)
1520 Points, 6 Platoons

Atlantik Wall
Compulsory Fallschirmjagerkompanie HQ (p.159) - CinC SMG, 2iC SMG (55 pts)
- 3x 8cm GW42 (Stummelwerfer) mortar (75 pts)
Compulsory Fallschirmjager Platoon (p.159) - Command Panzerfaust Rifle/MG, 9x Panzerfaust Rifle/MG (365 pts)
Compulsory Fallschirmjager Platoon (p.159) - Command Panzerfaust Rifle/MG, 9x Panzerfaust Rifle/MG (365 pts)
Fallschirmjager Scout Platoon (p.161) - Command Rifle, 2x Rifle (85 pts)
- Replace Command Rifle with Command Panzerfaust SMG (15 pts)
Fallschirmjager Assault Gun Platoon (p.164) - Command StuG G, StuG G, StuH42 (250 pts)
Fallschirmjager Anti-tank Gun Platoon (p.164) - Command SMG, 3x 7.5cm PaK40 gun (180 pts)
Luftwaffe Anti-Aircraft Gun Platoon (p.230) - Command SMG, 4x 2cm Flakvierling 38 gun (80 pts)
1510 Points, 6 Platoons

Fortress Italy,
Compulsory Fallschirmjager Company HQ (4. Fallschirmjagerdivision) (p.75) - CinC SMG, 2iC SMG (55 pts)
Compulsory Fallschirmjager Platoon (4. Fallschirmjagerdivision) (p.75) - Command Rifle/MG, 9x Rifle/MG (265 pts)
- Upgrade Command Rifle/MG to Command Panzerfaust SMG (10 pts)
Compulsory Fallschirmjager Platoon (4. Fallschirmjagerdivision) (p.75) - Command Rifle/MG, 9x Rifle/MG (265 pts)
Fallschirmjager Mortar Platoon (4. Fallschirmjagerdivision) (p.76) - Command SMG, Observer Rifle, 2x 8cm GW42 (Stummelwerfer) mortar (65 pts)
Fallschirmjager Scout Platoon (p.77) - Command Rifle, 2x Rifle (85 pts)
Fallschirmjager Anti-tank Gun Platoon (p.80) - Command SMG, 4x 7.5cm PaK40 gun (240 pts)
Fallschirmjager Anti-aircraft Gun Platoon (p.77) - Command SMG, 3x 2cm FlaK38 gun (80 pts)
Panther Platoon (p.118) - Command Panther, 2x Panther (560 pts)
1670 Points, 7 Platoons

Fortress Italy,
Compulsory Fallschirmjager Company HQ (4. Fallschirmjagerdivision) (p.75) - CinC SMG, 2iC SMG (55 pts)
Fallschirmjager Scout Platoon (p.77) - Command Rifle, 2x Rifle (85 pts)
Fallschirmjager Anti-aircraft Gun Platoon (p.77) - Command SMG, 3x 2cm FlaK38 gun (80 pts)
Schwere Panzerjager Platoon (p.65) - Command Elefant, Elefant (600 pts)
Fallschirmjager Artillery Battery (p.81) - Command SMG, Staff, 2x Observer Rifle, 4x 10.5cm leFH18 howitzer (230 pts)
1635 Points, 6 Platoons

Ps.
Jak z przydatnością lekkiego flaku w grze przy zwalczaniu nie tylko lotnictwa ale też siły żywej i lekkich pojazdów?
Sebaar
Kapral
Kapral

Postprzez Hajmon » Sob Paź 22, 2016 10:13 am

Mi najbardziej podoba sie ta ostatnia rozpiska+ ona jest najbliżej turniejowego formatu na ten sezon czyli 1625 pkt (staraj się składać rozpiski właśnie na ten format- najłatwiej będzie ci wtedy znaleźć przeciwnika). Radzę też przyjrzeć się kompani FJ z podręcznika Nachtjeager Digital dostępnej na stronie forces.flamesofwar.com. Dostęp do niej kosztuje 1$ ale warto- dostajesz wtedy możliwość budowania rozpiski w 2 wersjach (trained i veteran), a jest to jedna z lepszych kompanii FJ.

Lekkie FlaKi bardzo dobrze nadają się do zwalczania piechoty przeciwnika, jak również lekkich pojazdów (np.zwiadu) :wink:
Awatar użytkownika
Hajmon
Chorąży sztabowy
Chorąży sztabowy

Postprzez ajax » Sob Paź 22, 2016 7:34 pm

Z jakiego miasta jesteś?
ajax
Chorąży sztabowy
Chorąży sztabowy

Postprzez Sebaar » Sob Paź 22, 2016 9:50 pm

Warszawa.
Tak się skłąda że najbardziej kusi mnie lista ze wsparciem stugów, raz że mam do nich sentyment, dwa niedawno trafił w moje ręce box z nimi.
Ciekawe listy też znalazłem Hells Highway (Panzerfaust trap teams :twisted: ) oraz Bridge by Bridge.
Sebaar
Kapral
Kapral

Postprzez Blak » Nie Paź 23, 2016 10:40 am

Sebaar napisał(a):Ciekawe listy też znalazłem Hells Highway (Panzerfaust trap teams :twisted: ) oraz Bridge by Bridge.

Hells Highway jest przestarzałym podręcznikiem. Poprawiono go i część rzeczy ze środka jest właśnie w Bridge by Bridge.
Blak
Major
Major

Postprzez ajax » Nie Paź 23, 2016 11:00 am

Najlepiej umówi się z chłopakami z Warszawy pożyczą Ci modele i po-testujesz swoje pomysły.
ajax
Chorąży sztabowy
Chorąży sztabowy

Postprzez Kubbek » Pon Paź 24, 2016 9:05 am

Sebaar napisał(a):Warszawa.
Tak się skłąda że najbardziej kusi mnie lista ze wsparciem stugów, raz że mam do nich sentyment, dwa niedawno trafił w moje ręce box z nimi.
Ciekawe listy też znalazłem Hells Highway (Panzerfaust trap teams :twisted: ) oraz Bridge by Bridge.

Witam,

jak zauważył Ajax, gdybyś chciał ustawić się na grę to mów. Niemców mam więc jbc to nawet mógłbyś pożyczyć modele do gry.
"Spróbuję zabezpieczyć obiekt bez naruszania konwencji genewskiej..."
Awatar użytkownika
Kubbek
Wargamer w stanie spoczynku
Wargamer w stanie spoczynku

Postprzez Sebaar » Pon Paź 24, 2016 1:46 pm

Wielkie dzięki za propozycję, z chęcią skorzystam, ale dopiero w drugiej połowie listopada. Do tego czasu postaram się zapoznać z podręcznikiem i coś zmalować na początek.
Sebaar
Kapral
Kapral

Poprzednia

Wróć do Flames of War - forum rozpisek

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość