Rozpiska Amerykańska pancerka

Dyskusje o rozpiskach, składaniu armii etc.

Moderatorzy: Kubbek, Krawat

Rozpiska Amerykańska pancerka

Postprzez Gluberyt » Pią Wrz 25, 2015 9:48 am

Ostatnio naszła mnie ochota ,aby obok moich figurek do Bogowie wojny napoleon i tych do Warhammer ancient battles dodać coś nowego :D.

Chciałbym złożyć rozpiskę bazującą głównie na amerykańskich czołgach M4 Sherman. Chciałbym, aby to była grywalna rozpiska na late 1750 pkt. Poprzednio grałem tylko Sowietami (Late) i Finami (Early). Moją uwagę przykuł podręcznik Blood Guts & Glory. Proszę o pomoc. :!: :!:
Gluberyt
Starszy sierżant
Starszy sierżant

Miejscowość: Wroclaw

Re: Rozpiska Amerykańska pancerka

Postprzez Krawat » Pią Wrz 25, 2015 11:04 am

Jest jedna zajebista rozpiska która wymaga dużego ogrania z BGG na 1780 pkt

HQ
Sherman E8
Sherma Jumbo
ARV

Plutony czołgów
2x E8 , Jumbo , 105 mm
2x E8, Jumbo, sherman

4xstuart - tutaj mozna wziąść coś innego

3xPriest
3xPriest
Recon
AOP
Patton

Bardzo mocna rozpiska ale wymaga dużego ogrania. Na początek proponuje cos z BatR z super pershingiem

Hq
E8
Jumbo
pluton 2xE8 Jumbo
Super pershing
Recon
Arta priest
2-4 Flame shermany aby miec always attack

i reszta wg uznania.

K.
Pewnego dnia zrozumiesz, że w życiu jest tylko jeden uniwersalny język: siła :D.
Awatar użytkownika
Krawat
Kapitan
Kapitan

Miejscowość: KAPITAN KOTWICA

Postprzez Gluberyt » Pią Wrz 25, 2015 12:37 pm

Hmm, bardzo fajne te rozpiski :). A da sie cos ugrać na m4a1 (pytam ogólnie , bo są różne wersje). Bardziej myslalem o spamie shermanow z lotnikiem i i ewentualnie zmechem.
Gluberyt
Starszy sierżant
Starszy sierżant

Postprzez Krawat » Pią Wrz 25, 2015 1:20 pm

Powiem szczerze E8 jest tak dobry w porównaniu do zwykłych M4A1 że trudno je porównywać. Igor gral spamem shermanów z night attackiem i daje to radę. Pamietaj że aby zrobić E8 wystarczy dokupic do zwykłych gąsienice które są dostępne oddzielne.

K.
Pewnego dnia zrozumiesz, że w życiu jest tylko jeden uniwersalny język: siła :D.
Awatar użytkownika
Krawat
Kapitan
Kapitan

Postprzez Yegr » Pią Wrz 25, 2015 5:50 pm

Ja grałem Independent tank company przylaczona do 8 dywizji piechoty. Rozpiska jest z pdf a US Infantry Divisions in Normandy.
Pancerki ktore podal Krawat mają mniej beznadziejnych match upow niz moja rozpiska i sa moim zdaniem lepsze na misje typu meeting engagement.
Awatar użytkownika
Yegr
Kapitan
Kapitan

Miejscowość: Warszawa-Ochota

Postprzez Gluberyt » Pią Wrz 25, 2015 7:16 pm

Krawat napisał(a):Powiem szczerze E8 jest tak dobry w porównaniu do zwykłych M4A1 że trudno je porównywać. Igor gral spamem shermanów z night attackiem i daje to radę. Pamietaj że aby zrobić E8 wystarczy dokupic do zwykłych gąsienice które są dostępne oddzielne.

K.

Dzięki za aż tyle dobrych rad :D , będę cały czas nad tym myślał. Podaj mi proszę kod tych gąsienic, czy to może te ? USO190 Sherman Duckbill Tracks
Gluberyt
Starszy sierżant
Starszy sierżant

Postprzez Blak » Pią Wrz 25, 2015 8:19 pm

Nie. Duckbills są zwykłe, tylko poszerzane (zmniejszają nacisk).

EasyEight miał zupełnie inne zawieszenie:
USO192 HVSS Sherman Tracks (Tracks Only)
Blak
Major
Major

Postprzez Gluberyt » Nie Wrz 27, 2015 3:02 pm

Rozpisałem coś takiego Praktycznie wszystko RV Po za Superpershingiem CV

US Tank Company (3rd Armoured Division)

Tank Company, from Bridge at Remagen, page 10

Compulsory Tank Company HQ (3rd Armoured) (p.11) - CinC M4A3 Sherman (late), 2iC M4A3 Sherman (late) (190 pts)
- M31 TRV recovery vehicle (10 pts)
- Replace M4A3 Sherman (late) with M4A3E2 Jumbo (only one per HQ) (35 pts)
- Replace M4A3 Sherman (late) with M4A3E8 Easy Eight (40 pts)

Compulsory Heavy Tank Platoon (p.11) - Command T26E4 Super Pershing (275 pts)

Compulsory Tank Platoon (3rd Armoured) (p.12) - 1x Command M4A3 Sherman (late), 2x M4A3 Sherman (late) (285 pts)
- 2x Equip M4A3 Sherman (late) with additional AA MG (10 pts)
- Replace M4A3 Sherman (late) with M4A3E2 Jumbo (only one per platoon) (35 pts)
- Replace M4A3 Sherman (late) with M4A3E8 Easy Eight (up to 3 per platoon) (40 pts)
- Replace M4A3 Sherman (late) with M4A3E8 Easy Eight (up to 3 per platoon) (40 pts)

Tank Platoon (3rd Armoured) (p.12) - 1x Command M4A3 Sherman (late), 2x M4A3 Sherman (late) (285 pts)
- 2x Equip M4A3 Sherman (late) with additional AA MG (10 pts)
- Replace M4A3 Sherman (late) with M4A3E2 Jumbo (only one per platoon) (35 pts)

Armored Recon Platoon (3rd Armoured) (p.25) - Command M8 Armoured car, M8 Armoured car, Mortar Jeep, Recon Jeep (115 pts)

Air Support (p.33) - Priority P-47 Thunderbolt (close air support) (215 pts)

1700 Points, 4 Platoons

Myślałem też nad spadem amerykańskim,ale słyszałem że to słabe rozpiski. A tak chciałem zagrać tymi z NUTS ...
Gluberyt
Starszy sierżant
Starszy sierżant

Postprzez daniello_s » Nie Wrz 27, 2015 3:25 pm

Spad z Nuts? Słaby?.. hehehehehhe :lol:
Non serviam.

Flames of War: czekamy na kolejna edycje :mrgreen:
Malifaux - Outcasts: Viks, Levy, Jack Daw
Awatar użytkownika
daniello_s
Porucznik
Porucznik

Postprzez Blak » Nie Wrz 27, 2015 3:39 pm

Gluberyt napisał(a):Myślałem też nad spadem amerykańskim,ale słyszałem że to słabe rozpiski. A tak chciałem zagrać tymi z NUTS ...

Ktoś powiedział, że słabe, a ty posłuchałeś mimo, że chciałbyś tym pograć. Litości...
Blak
Major
Major

Postprzez NairoD » Nie Wrz 27, 2015 5:22 pm

Blak napisał(a):
Gluberyt napisał(a):Myślałem też nad spadem amerykańskim,ale słyszałem że to słabe rozpiski. A tak chciałem zagrać tymi z NUTS ...

Ktoś powiedział, że słabe, a ty posłuchałeś mimo, że chciałbyś tym pograć. Litości...

+1
Szlachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz.
Tam człowiek prawie
Widzi na jawie
I sam to powie,
Że nic nad zdrowie!!!
NairoD
Weteran
Weteran

Miejscowość: Warszawa-Targówek

Postprzez Gluberyt » Nie Wrz 27, 2015 6:04 pm

Blak napisał(a):

Jeżeli cos ma byc nie grywalne to po co sie męczyć. Nie ma sie co smiac , dawno nie gralem w FOW-a. Co myslicie o tej pancerce i ewentualnie proszę o jakieś fajne rozpy spadu z Nuts . Chcialbym wykorzystać swoje easy eight... BTW warto pod względem punktowym brać easy Company?
Gluberyt
Starszy sierżant
Starszy sierżant

Postprzez Blak » Nie Wrz 27, 2015 7:00 pm

Jeśli ktoś nie rozumie potencjału, to nie znaczy, że ma być twoją wyrocznią. Dwa lata męczyłem piechotę SS mimo, że większość osób mówiło, bym sobie darował, że "nie warto". Bity byłem niemiłosiernie, ale się nie podawałem. Rzucałem regularne wyzwania Krawatowi i z pogromu na pogrom zaczynałem rozumiem co i jak. Przełamałem złą passę, a później z ogromną satysfakcją słuchałem, gdy wytykano mi "przegiętość" rozpiski. Prawda jednak była taka, że to nie rozpiska była przegięta, tylko moje umiejętności były wreszcie wystarczające, by udowodnić przy stole siłę rozpiski.

Serio, jeśli coś ci się podoba w FoW, to zrób to i graj oporowo, nie oglądając się na krytykę innych! Nie zrażaj się jednak za szybko, bo niektóre briefingi wygrywają po miesiącu, a niektóre dopiero po latach.
Blak
Major
Major

Postprzez Gluberyt » Nie Wrz 27, 2015 7:31 pm

Dziękuję za pokrzepiające słowa. Niestety z tego powodu skończyła się moja przygoda z Finami. Brakuje mi tylko tego ,że w Spadzie z NUTS można wziąć tylko jeden pluton czołgów... Wszystko oprócz czołgów jest Veterańskie :o

Co do Spadu, to myślałem nad tym
US Parachute Rifle

Infantry Company, from Nuts, page 16

Compulsory Parachute Rifle Company HQ (p.17) - 1x CinC Carbine, 1x 2iC Carbine (30 pts)
- 1x Captain Richard Winters (70 pts)
- 1x Replace 2iC Carbine with Sergant Carden Lipton (25 pts)
- 1x Replace Command Rifle/MG with Lietenant Ronald Spiers (45 pts)

Compulsory Parachute Rifle Platoon with Hero (p.17) - 1x Command Rifle/MG, 6x Rifle/MG, 1x M2 60mm mortar, 1x Bazooka (265 pts)
- 1x Bazooka (20 pts)
- Replace all Rifle/MG with Rifle (only if 6x Rifle/MG) (-30 pts)
- 1x Replace Command with Toccoa Sergeant (10 pts)
- 1x Replace Rifle or Rifle/MG with Corporal Shifty Powers (15 pts)

Compulsory Parachute Rifle Platoon (p.17) - 1x Command Rifle/MG, 6x Rifle/MG, 1x M2 60mm mortar, 1x Bazooka (265 pts)
- 1x Bazooka (20 pts)
- 1x Replace Rifle/MG with Bazooka (5 pts)
- Replace all Rifle/MG with Rifle (only if 6x Rifle/MG) (-30 pts)
- 1x Replace Command with Toccoa Sergeant (10 pts)

Trained M4 or M4A1 Platoon (p.26) - 1x Command M4 or M4A1 Sherman, 3x M4 or M4A1 Sherman (255 pts)
- 1x Replace M4 or M4A1 Sherman with M4A3E2 Jumbo (50 pts)
- 1x Replace M4 or M4A1 Sherman with M4A3E8 Easy Eight (55 pts)
- 1x Replace M4 or M4A1 Sherman with M4A3E8 Easy Eight (55 pts)

Airborne Anti-tank Platoon (p.19) - 1x Command Carbine, 3x M1 57mm gun (110 pts)

Parachute Field Artillery Battery (p.19) - 1x Command Carbine, 1x Staff, 1x Observer Carbine, 4x M1A1 75mm pack howitzer (135 pts)

Airborne Anti-aircraft Platoon (p.18) - 1x Command Carbine, 2x M2 .50cal AA gun (50 pts)

Air Support (p.31) - Priority P-47 Thunderbolt (190 pts)
Gluberyt
Starszy sierżant
Starszy sierżant

Postprzez Krawat » Pon Wrz 28, 2015 9:05 am

Zamiast 3 plutonu piechoty mozesz wziasc bazooki do działek AT aby zrobić z tego większy pluton. Wywal AA 0,5" i zamiast tego wez mozdzieze i LMG CA do plutonów piechoty. masz same rifle i ci sie przydadzą. Dodaj 2 x Toccoa i może snipera bo może czasami zmienić grę :D. A i wez artę glider 105 mm a nie 75 mm airborne.

K.
Awatar użytkownika
Krawat
Kapitan
Kapitan

Następna

Wróć do Flames of War - forum rozpisek

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość