SS-Kampfgruppe Graebner

Dyskusje o rozpiskach, składaniu armii etc.

Moderatorzy: Kubbek, Krawat

SS-Kampfgruppe Graebner

Postprzez Blak » Pią Sty 29, 2016 6:05 pm

Udało mi się skompletować prawie całą grupę Graebnera. Tylko ciężka artyleria jeszcze nie jest gotowa. Briefing jest specyficzny, ale od zawsze mi się podobał i chciałem spróbować swoich sił. Brak w nim ciężkiego sprzętu, wszystko opiera się na lekkich i szybkich samochodach zwiadowczych i transporterach opancerzonych (mniej lub bardziej, przykład: moje ciężarówki). Siłę stanowią DWIE ciężkie baterie artylerii (chyba jedyny niemiecki briefing z taką możliwością), oraz sam Viktor Graebner.

1. Pierwsza wersja rozpiski LW1780

Viktor Graebner w zdobycznym Humber IV
2iC SMG Faust w wanience 250

pluton zmechu:
1 SMG Faust
6 MG
7 wanienek 250 (jedna z działkiem)

pluton w opancerzonych ciężarówkach
5 MG
3 ciężarówki

2 wanienki z moździerzami 8cm
4 zwiadowcze 250/9
2 8-rady
3 Stummele
3 artyleria 15cm
3 artyleria 15cm
2 forteczne 88mm z załogą Luftwaffe

Wczorajsza bitwa z TWhistoria skończyła się dość szybko, bo błyskawicznie powstrzymał wszystkie szturmy w Defensive Fire, a ja oblałem Fearless moralkę. Popełniłem kilka błędów, ale po to są testy, by wyciągać wnioski i wracać silniejszym.

2. Druga wersja rozpiski LW1780

Viktor Graebner w zdobycznym Humber Scout Car
2iC SMG Faust w kubelwagen

pluton zmechu:
1 SMG Faust
6 MG
7 wanienek 250 (jedna z działkiem)

pluton w opancerzonych ciężarówkach
1 SMG Faust
6 MG
4 ciężarówki

2 wanienki z moździerzami 8cm
3 zwiadowcze 250/9
2 8-rady
3 Stummele
3 artyleria 15cm
3 artyleria 15cm
2 forteczne 88mm z załogą Luftwaffe

Różnice:
- Graebner stracił działko, ale No HE z AT7 nic nie zdziałało. Zyskał za to szybszy samochód i możliwość szturmu w pierwszej turze.
- 2iC stracił wanienkę, ale jako Warrior może wsiadać do dowolnego transportera. Nie ma tragedii.
- podbiłem drugi pluton piechoty do 7-miu podstawek i wyposażyłem w trzeciego Fausta w rozpisce.
- musiałem usunąć jeden pojazd zwiadowczy 250/9. Trudno.

Obie rozpiski są 9-cio plutonowe z opcją KG do 10. W niektórych scenariuszach atakujący wystawia połowę, więc możliwość wystawienia dwóch artylerii i trzech plutonów jest atrakcyjna. Zaczynam jednak myśleć o usunięciu jednego, by pograć na 8-miu mocniejszych.
Blak
Major
Major

Re: SS-Kampfgruppe Graebner

Postprzez twhistoria » Pią Sty 29, 2016 8:58 pm

Połącz 150ki w jeden pluton.
Awatar użytkownika
twhistoria
Major
Major

Miejscowość: Warszawa-Bemowo

Postprzez daniello_s » Pią Sty 29, 2016 9:41 pm

Ale po co? Dwa plutony to potencjalne dwa cele, ktore Blak może ostrzelać.
Non serviam.

Flames of War: czekamy na kolejna edycje :mrgreen:
Malifaux - Outcasts: Viks, Levy, Jack Daw
Awatar użytkownika
daniello_s
Porucznik
Porucznik

Postprzez Blak » Sob Sty 30, 2016 5:24 pm

Myślałem o tym i ciekawa się wydaje ta opcja, ale wolę jednak dwie niezależne artylerie po 3 działa. Jak nigdy nie grałem artylerią (moździerzy/nebli do dymienia/pinnowania nie liczę), więc teraz dwie 5 2+ sprawiają, że czuje się jakbym miał obie ręce boga. Gdyby jeszcze było można brać tego bohatera z łączeniem dział i ToT'em...

Grałem dziś drugą rozpiską ze spadochroniarzami 101 Mecenasika. Scenariusz Pincer (losowaliśmy). Gdy wchodziły jego opóźnione rezerwy w trzeciej turze, to tylko po to by próbować odbić zajęty już przeze mnie znacznik. Graebner jest szybki, bezkompromisowy. Taki niby Kastner, ale zmechanizowany i bez StuHów. Baaardzo mi się podoba.
Blak
Major
Major

Postprzez mecenasik » Sob Sty 30, 2016 11:21 pm

Muszę powiedzieć że po pierwsze kolejny raz grało się z Tobą super a po drugie ta rozpa ma potencjał.

Nie ukrywam że sporo schrzaniłem dziś na stole ale i w realiach Market-Garden cieżko byłoby mi coś odbić z tych wanienek a przy 21 kościach KMów zawsze jakaś 6 w końcu wypadnie ;) To 2+ też swoje robi.

Zagrałeś tym, jak dla mnie idealnie - uderzenie w punkt, dobrze oczyszczone przedpole, szybko zagrane to co chciałeś. Dobrze złożone jest to ale chętnie bym zobaczył jak się by sprawdzało z zestawem większego AT - ilościowego, tak jak Ci pisałem nawet 10 plutonowego jak i jakosciowego, coś z późnego LW.

Testuj - ja widzę z tym u Ciebie lutowe podium w Warszawie ;)
mecenasik
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Blak » Sob Lut 27, 2016 7:04 pm

mecenasik napisał(a):Testuj - ja widzę z tym u Ciebie lutowe podium w Warszawie ;)

No i wykrakałeś, jest podium.;)

1. Błyskawiczna wygrana w pierwszej grze. Kolega Intolerant zaczął swoją pierwszą turę od... testu na morale kompanii - zdał. Nie zdążył jednak rezerwą/ambushem zablokować zdobytego przeze mnie obiektu.

2. Druga bitwa remisowa z Kubą i nowym kolegą, którego imienia - przepraszam - nie pamiętam. Odbiłem się niestety w DF od piechoty MG i było pozamiatane. Stół nie pomagał - wszędzie slow i ruiny.

3. Trzecia z Lajonem w Dust Up. Zleszczyłem i pozwoliłem uciec jednej jego rezerwie At the Double i zabrakło mi tego plutonu do morale kompanii. Sam straciłem tylko Graebnera - błąd w ustawieniu i Cat killer na maksymalnym zasięgu...

Fajna kompania. Da się grać bez czołgów, choć lekko nie jest.
Blak
Major
Major

Postprzez Intolerant » Sob Lut 27, 2016 10:54 pm

Blak napisał(a):
1. Błyskawiczna wygrana w pierwszej grze. Kolega Intolerant zaczął swoją pierwszą turę od... testu na morale kompanii - zdał. Nie zdążył jednak rezerwą/ambushem zablokować zdobytego przeze mnie obiektu.

Zuoooo.... :wink:

Intolerant
"Honor Harrington i bez pardonu!" - admirał Yudah Yanakov.

Tylko nocą do klubu Puls,
DŻEM session do rana...
Intolerant
Starszy sierżant
Starszy sierżant

Miejscowość: Warszawa

Wróć do Flames of War - forum rozpisek

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość