Rozpiski Gormogona

Dyskusje o rozpiskach, składaniu armii etc.

Moderatorzy: Kubbek, Krawat

Re: Rozpiski Gormogona

Postprzez adrian » Sob Maj 20, 2017 9:17 pm

Grywam czymś podobnym do tej 510 i można się śmiało pobać ale na wysoko punktowane wyniki trze zapracować. Na amerykanach się nie znam. Do nich tylko strzelam.
adrian
Starszy sierżant
Starszy sierżant

Miejscowość: Loża Szyderców - oddział wrocławski

Postprzez Zorg » Pon Maj 22, 2017 8:10 am

Ta na KT na 4 edycje to
1) rating jaki to ma? R/T?
2) mocno ryzykowna, bail na tygrysie, moralka i ucieczka 215 punktów

Ta US
1) rating?
2) plutony po 3 shermany to też nie jest moc, ja w mojej rozpisce będę wystawiał dwa plutony po 5 shermanów

A tak ogólnie to mógłbyś redagować po wklejeniu te rozpiski fowlists bo są bardzo niewygodne do czytania i trudno się połapać co jest dodane.
Razvedchik, chik, chik, chik! - starszyj sierżant Czernousow
http://osttfront.blogspot.com/ ---> subiektywny blog o Wargamingu i nie tylko :)
Awatar użytkownika
Zorg
Porucznik
Porucznik

Miejscowość: Katowice

Postprzez Shonsu » Pon Maj 22, 2017 10:02 am

To na pewno Remagen. Mimo gorszego morale mz. briefing daje radę w V4. Z królewskimi to jest tak, że albo im się nic nie robi albo zjada (pechowa misja i stół, szybkie flankujące pancerki itp.), więc aż tak dużej różnicy między V3 i V4 tu nie ma. Jak widać było w grze z Mecenasikiem nawet rozpiska żywcem z V3 dała radę. 2 tygrysy z HQ nie rzucają morale, pozostałe dwa muszą być po prostu ostrożniejsze. Przynajmniej na baile z artylerii szansa zmalała.

Nie podoba mi się natomiast:
- duża ilość punktów "zmarnowana" na 8.8. Jest to średnia obrona przeciwczołgowa i słaba obrona przeciwlotnicza (drogie jak na efekt, no i raczej ich nie wystawisz przy rezerwach). Lepiej liczyć na zwykłe pelotki 3,7

- 3 neble. Lepiej więcej nebli, albo standardowe 6 paków40 (zamiast tego i 8.8 ). Głównym problemem Remagen jest strata always defend i konieczność atakowania, więc trzeba mieć porządną artylerię, nawet jeśli łatwo ją spinować. Nie jestem też pewien czy wybór defensywnego planu jest w V4 rozwiązaniem, bo szanse obrońcy zostały w tej edycji zmniejszone. To jeszcze sam muszę potestować.
Shonsu
Major
Major

Poprzednia

Wróć do Flames of War - forum rozpisek

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość