Sowieci

Dyskusje o rozpiskach, składaniu armii etc.

Moderatorzy: Kubbek, Krawat

Re: Sowieci

Postprzez Leszczyc » Czw Lis 16, 2017 5:10 pm

A z innej beczki - co sądzicie o braniu BT7 zamiast T-26? Dużo droższe, a jedyną przewagą jest szybkość (BT są Szybkie, T-26 Wolne). Jasne, że to ma znaczenie, ale czy na tyle duże, by zwracało tę różnicę w punktach? Z moich doświadczeń wynika na razie, że bardziej przydaje się powolne podjeżdżanie i strzelanie, bo lekkie czołgi i tak giną jak muchy i zwyczajnie potrzeba ich dużo.
Мы - сотрудники КОМКОНа-2. (...) Нам одно не разрешается: недооценить опасность. И если в нашем доме вдруг завоняло серой, мы просто обязаны предположить, что где-то рядом объявился черт с рогами, и принять соответствующие меры вплоть до организации производства святой воды в промышленных масштабах!
Awatar użytkownika
Leszczyc
Starszy sierżant sztabowy

Postprzez Polewa » Wto Lut 20, 2018 4:54 pm

I ja się zgadzam, w przypadku Sowietów lepiej iść w ilość, nie w jakość. Zdecydowanie T-26.
Polewa
Starszy sierżant
Starszy sierżant

Postprzez Leszczyc » Wto Lut 20, 2018 7:29 pm

Ja ostatnio kombinuje nad sensownością brania T26E. Bardzo wolne, ale 3 zamiast 1 przedniego pancerza to spora różnica
Мы - сотрудники КОМКОНа-2. (...) Нам одно не разрешается: недооценить опасность. И если в нашем доме вдруг завоняло серой, мы просто обязаны предположить, что где-то рядом объявился черт с рогами, и принять соответствующие меры вплоть до организации производства святой воды в промышленных масштабах!
Awatar użytkownika
Leszczyc

Postprzez Leszczyc » Sob Lut 24, 2018 5:33 pm

Kombinuję ostatnio - zlobbowany przez Tomka - z Sowietami na LW (w granicach mojego budżetu) i trafiłem na srednij samochodno-artilerijskij (w bojowych sa tam SU85, SU85M i SU100). I teraz pytanie - co wziąć ze wsparcia do bicia się z niepancerka (na nią - mam nadzieję - starczą Suki i Ily) - czyli głównie na działa i piechotę - M3 Lee (wesoło nazywane przez radzieckich czołgistów już pod Kurskiem "Grobem dla 7" albo "Jeżdżącym krematorium") czy Matyldy II?

Zalety Lee:
-Glówne działo ma AT10 (gdyby jednak przyszło im strzelać do czołgów) i zasięg 32" (Matyldy to AT7 i 24")
-Dwa KMy - czyli 4 kości (Matylda ma jeden)
-4 Kości z dwóch dział (lub 3 z dwiema z haubicy - FP3+, 37ka ma FP4+)

Zalety Matyldy:
-pancerz górny 2, co oznacza, że zwykłą piechotę rozjadą bez jakiegokolwiek ryzyka (Lee ma oczywiście 1)
-pancerz przedni o 2 większy, niż Lee (7 do 5), a boczny o 3 (6 do 3)
-są tańsze (starczy na dodatkowego Su100 z obstawą z PMami) :D

Chętnie posłucham wszystkich opinii bardziej doświadczonych w LW
Awatar użytkownika
Leszczyc

Postprzez Zorg » Nie Lut 25, 2018 2:26 pm

Swojego czasu na Late grałem plutonem 10 Valentine z działe 6pdr. 20 strzałów z AT10 naprawdę potrafi zrobić grę więc ja postawiłbym jednak na Lee.

Matyldy mają 2 topa ale są wolne więc ciężej będzie im dojechać i bić się w tym combacie z piechotą. Jedno SU-100 wiosny nie czyni moim zdaniem.

Wklej przykładowe rozpiski to łatwiej będzie coś skomentować.
Razvedchik, chik, chik, chik! - starszyj sierżant Czernousow
http://osttfront.blogspot.com/ ---> subiektywny blog o Wargamingu i nie tylko :)
Awatar użytkownika
Zorg
Porucznik
Porucznik

Miejscowość: Katowice

Postprzez NairoD » Nie Lut 25, 2018 4:24 pm

Zorg napisał(a):Swojego czasu na Late grałem plutonem 10 Valentine z działe 6pdr. 20 strzałów z AT10 naprawdę potrafi zrobić grę więc ja postawiłbym jednak na Lee.

Matyldy mają 2 topa ale są wolne więc ciężej będzie im dojechać i bić się w tym combacie z piechotą. Jedno SU-100 wiosny nie czyni moim zdaniem.

Wklej przykładowe rozpiski to łatwiej będzie coś skomentować.

Popieram. Kiedyś Reksio mnie takim tabunem przyjechał. Na Trained, Conscript to maszynka do mielenia. Weteranów po prostu kryje czapkami
Szlachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz.
Tam człowiek prawie
Widzi na jawie
I sam to powie,
Że nic nad zdrowie!!!
NairoD
Weteran
Weteran

Miejscowość: Warszawa-Targówek

Postprzez Leszczyc » Nie Lut 25, 2018 11:51 pm

Myślałem nad czymś takim
HQ - T34/85
CP:
4 Su85M + tankodesantniki
3/4 Su100 + tankodesantniki
WP:
3xDSzK
SP:
10 Lee/10 Matyld
Pełny GoW
8 BM13
2xIł2M

Suma:1760-15 za zbędne drużyny = 1745. Jeden Su100 oczywiście wiosny nie robi, ale już 4 zamiast 3 to inna bajka. Można też dorzucić tankodesantników do Matyld zamiast tego.
Awatar użytkownika
Leszczyc

Postprzez Leszczyc » Czw Mar 22, 2018 12:46 am

A co byście powiedzieli na rozpiski z T34/57? Lajon mi kiedyś 2 sprzedał i zastanawiam się, co z tym zrobić :P Drogie to jak diabli, ale fakt faktem, że na EW z zasięgiem 32" i AT 11 rozwala każdy czołg, zanim ten do niego w ogóle podjedzie. Na pancerkę się chyba nada, na piechotę może być gorzej - choć też jest ją czym ubijać.

Myślałem nad dwoma wersjami:
1. Tankowy CC
HQ T 34 obr 40
3 T34 - 2xobr. 40 i 1xT34/57
8 T26 (w tym 3 dwuwieżowe)
3 DSzK
6 Su-12
wsparcie:
4 Kaśki (BM13) + załogi + obserwator
Szturmowik

2. Lekki tankowy CC
HQ T26E
8 T26 (3 dwuwieżowe)
6 T26 (2 dwuwieżowe)
2 T34/57
3 DSzK
6 Su-12
wsparcie:
8 Kasiek (BM13) + załogi + obserwator
Szturmowik

Radźcie, Panowie :)
Awatar użytkownika
Leszczyc

Postprzez twhistoria » Czw Mar 22, 2018 3:06 am

Jeśli już to pierwsza. Należy unikać brania 2 czołgów w plutonie. Jeden bail i pluton może się zwinąć. A jest to dość drogi pluton.
Druga rzecz, to siłą Rosjan na early ma być ich ilość i boję się, czy przy takiej konfiguracji przeciwnik nie odstrzeli Ci wszystkich pozostałych plutonówunikając walki z tym jednym.
Awatar użytkownika
twhistoria
Major
Major

Miejscowość: Warszawa-Bemowo

Postprzez Leszczyc » Czw Mar 22, 2018 7:14 pm

Szczerze mówiąc to mam mieszane uczucia to "Jakości ilości". Ostatnio Geralt (tu Batura) zabił mi prawie 30 pojazdów w dwie tury - w tym 18 czołgów (i to nie z żadnych zasadzek - zwykła wymiana ognia). Ja mu ubiłem JEDEN czołg (samolotem), chyba 2 działa i kilka podstawek piechoty (nawałami). I naprawdę miałem w tym czasie mnóstwo "pestek". A Tetki przynajmniej mają 6 pancerza z przodu - więc fatalne rzuty (patrz wyżej ;) ) mają mniejsze znaczenie. Jedyne, czym bym się martwił w stosunku do nich to ciężka artyleria (nawały z AT3) i lotnictwo. Masz rację, że przeciwnik może się skupić na innych plutonach, ale też ważne jest to, że:
1. Tetki liczą się do morale, więc nawet jak zostaną tylko one i HQ to w dalszym ciągu nie ma możliwości złamania formacji
2. Zasięg 32" (i ich szybkość) daje możliwość ustawienia ich - przynajmniej w pierwszych turach - daleko od przeciwnika - poza zasięgiem jego dział - i skutecznego rażenia. Reszta (a przynajmniej jedna kompania T26 może ich pilnować przed piechotą)
3. Jeśli masz 32" zasięgu to na stole, który ma długość 48" długości i 72" szerokości wystarczy, że ustawisz je w miarę na środku i praktycznie wszystko jest w zasięgu, więc i unikać ich trudno

Poza tym chodziło mi o rozpiski z T34/57 - od początku takie było założenie :)

Ew. można jeszcze tak:
HQ T26 z AA MG
8 T26 (4 dwuwieżowe)
6 T26 (3 dwuwieżowe)
3 T34 - 2x obr. 40 i 1xT34/57
3 DSzK
6 Su12
Wsparcie
4 Kaśki z załogami i obserwatorem
Szturmowik
Awatar użytkownika
Leszczyc

Poprzednia

Wróć do Flames of War - forum rozpisek

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość