Pociągi pancerne

Dyskusje o rozpiskach, składaniu armii etc.

Moderatorzy: Kubbek, Krawat

Pociągi pancerne

Postprzez Leszczyc » Nie Mar 18, 2018 10:53 pm

Czy ktoś w ogóle grał/brał do rozpiski pociągi pancerne? Chodzi mi głównie o ten polski na EW, ale z tego co widziałem Niemcy mają też na LW. Opłaca się toto? Warto w ogóle rozważyć?
Мы - сотрудники КОМКОНа-2. (...) Нам одно не разрешается: недооценить опасность. И если в нашем доме вдруг завоняло серой, мы просто обязаны предположить, что где-то рядом объявился черт с рогами, и принять соответствующие меры вплоть до организации производства святой воды в промышленных масштабах!
Awatar użytkownika
Leszczyc
Starszy sierżant sztabowy

Re: Pociągi pancerne

Postprzez twhistoria » Pon Mar 19, 2018 10:14 am

Z osób, które znam pociągu używał Mikser z Poznania i Stary Kur z Warszawy z tym, że tu już rzadko kto zagląda. Proponuję zadać to pytanie na grupie fb.
Awatar użytkownika
twhistoria
Major
Major

Miejscowość: Warszawa-Bemowo

Postprzez Kubbek » Pon Mar 19, 2018 10:15 am

Na early u Polaków i Sovietów jak najbardziej, Arek często nim grał.

Na Late to Łukasz Kur mógłby coś powiedzieć, ale IMO to już jest średnia opcja - za dużo w tym okresie jest dobrej broni pepanc, by pociąg mógł jeździć swobodnie.
"Spróbuję zabezpieczyć obiekt bez naruszania konwencji genewskiej..."
Awatar użytkownika
Kubbek
Wargamer w stanie spoczynku
Wargamer w stanie spoczynku

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Leszczyc » Pon Mar 19, 2018 6:33 pm

Pytam, bo rozważam w przyszłości także Polaków i taki zakup do nich (a to już droga zabawka). Pancerz 3/4 nie powoduje, że pociąg szybko ginie? Wiem, że to EW, ale AT 5/6 to jednak norma na ten okres. Tym bardziej, że - punktowo - tani też nie jest.

A jeśli już brać - to z obstawą?
Мы - сотрудники КОМКОНа-2. (...) Нам одно не разрешается: недооценить опасность. И если в нашем доме вдруг завоняло серой, мы просто обязаны предположить, что где-то рядом объявился черт с рогами, и принять соответствующие меры вплоть до организации производства святой воды в промышленных масштабах!
Awatar użytkownika
Leszczyc

Postprzez twhistoria » Pon Mar 19, 2018 8:20 pm

Ale trzeba zdać jeszcze FP. Pociąg ma dużą siłę ognia i dopiero wyeliminowanie lokomotywy go zatrzymuje. Dodatkowo ma bombardment mimo ruchu.
Awatar użytkownika
twhistoria
Major
Major

Postprzez Stary Kur » Pon Mar 19, 2018 9:55 pm

Pociągi to najładniejsze modele do tej gry i z tego powodu warto je rozważyć w rozpisce.
Niestety mają mnóstwo wad, ja uważam że na LW są jak najbardziej ok, szczególnie ten ex Polski.
Po pierwsze jest tani, po drugie ma spoko wygar za małe punkty, to arta której nie spinujesz. Ma milion KMów.

Na EW nie umiem znaleźć ich zastosowania, ale Arek nim gral i o dziwo bardzo go sobie chwalił.

Ja pociąg wystawiałem, bo to model ikona, na ogół niewiele robi ale czasem potrafi naprawdę zrobić grę albo zginąć od odpowiednio postawionego pola minowego. Niestety w obronie jedyne zastosowanie to wyjechanie i 4 strrzały z wagonów z wieżyczkami od PZIV.
Myślę że teraz w V4 do niemieckiej pancerki jako dodatkowy dym lub placek sprawdziłby się idealnie.
Niemiecka piechota/zmech/pancerka na Early/Mid/Late, żadnych SSowców.
Wszystkie niemieckie pojazdy poruszające się po torach w sumie ponad 200cm, "Nazi gold train" jest u mnie.
Węgierska pancerka na Late więcej niż 2000.
Fińska pancerka na EW więcej niż 1780, Piechota EW/LW ponad 2000
AK ponad 1500, walczymy o 1780.

TY ZSRR 150 punktów w trakcie malowania.
Awatar użytkownika
Stary Kur
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Leszczyc » Pon Mar 19, 2018 11:34 pm

Stary Kur napisał(a):Pociągi to najładniejsze modele do tej gry i z tego powodu warto je rozważyć w rozpisce.

Też mi się podobają, ale zwykłem stawiać treść nad formą, szczególnie, gdy chodzi o - bagatela - ok. 80 GBP ;)

Stary Kur napisał(a):Niestety mają mnóstwo wad, ja uważam że na LW są jak najbardziej ok, szczególnie ten ex Polski.

Ex-polski na LW? Chodziło Ci o sowiecki na EW?
Awatar użytkownika
Leszczyc

Postprzez twhistoria » Wto Mar 20, 2018 12:14 am

Chodziło o eks rosyjski wyprodukowany chyba w Petrsburgu, zdobyty przez nas w czasie wojny z bolszewikami, i zdobyty przez Niemców w '39 z dołożonymi wagonami ppanc (z wieżami z Pz. IV).
Awatar użytkownika
twhistoria
Major
Major

Postprzez Leszczyc » Sob Mar 24, 2018 7:12 pm

Jeśli pociągi pancerne są takie fajne (i nie chodzi mi o aspekt estetyczny i +5 do uznania u przeciwnika) to czy jakiś dobry człowiek może mi pokazać jakąś naprawdę ciekawą rozpiskę z nimi (na EW)?
Awatar użytkownika
Leszczyc

Wróć do Flames of War - forum rozpisek

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość