Rozpiski dla początkujących z cenami

Dyskusje o rozpiskach, składaniu armii etc.

Moderatorzy: Kubbek, Krawat

Re: Rozpiski dla początkujących z cenami

Postprzez Polewa » Pon Maj 29, 2017 6:10 am

Hej 275 punktów to koszt za samego Ernsta Barkmanna jako osobny pluton.
Polewa
Starszy sierżant
Starszy sierżant

Postprzez Enma_ » Nie Cze 04, 2017 7:16 pm

witam poszukuje rozpiski gdzie mogę wykorzystać M4A2 ponieważ zacząłem od.. strony i kupiłem box piechoty oraz pudło shermanów m4a2 oczywiście pod late Oczywiście jedyna słuszna strona czyli USA
Enma_
Poborowy

Postprzez Mikel » Nie Cze 04, 2017 7:39 pm

M4A2 są w rozpiskach z podręcznika Gung Ho. np Marine Rifle Company, Marine Tank Company. Były wykorzystywane w wojnie na Pacyfiku.
Mikel
Starszy kapral
Starszy kapral

Postprzez Shonsu » Nie Cze 04, 2017 9:04 pm

Dodam, że to tylko jeśli masz mocną potrzebę dopasować każdy historyczny szczegół, bo tak poza tym sherman to sherman - możesz go użyć też w innych briefingach i 99,9% przeciwników nie będzie z tym miało problemu.
Shonsu
Major
Major

Postprzez Mr. Kubala » Pon Sie 13, 2018 8:58 am

Cześć!
Rozważam powrót do FoW po kilku latach. Wcześniej tylko liznąłem grania i niestety praktycznie wszystko zapomniałem. Pamiętam jak tworzy się kompanie ale niestety nie wiem, które jednostki warto brać a których unikać. Czy ktoś mógłby złożyć mi standardową Panzerkompanie Afrika Korps na EW lub MW (w zależności, który z tych okresów bardziej polecacie)? Celuję raczej w modele czołgów zvezdy z powodów finansowych, ale super byłoby gdyby ktoś dodał do rozpiski ceny jednostek, które będę musiał kupić już w regularnych cenach.
Do tego mam kilka pytań:
- jaka w graniu (łatwa/trudna) i jak efektywna jest niemiecka pancerka w Late War?
- czy ktoś ma doświadczenia z grą SS-Kampfgruppe Peiper? (jak wrażenia?)
- czech panzerkompanie Early War, jakie są Wasze opinie?

Pozdrawiam graczy :D
Mr. Kubala
Poborowy

Postprzez reksio » Pon Sie 13, 2018 9:24 am

Na 100 punktów, proponuję na początek listę:

[5] 1x Panzer III (short)
[25] 5x Panzer III (short)
[25] 5x Panzer III (short)
[8] 4x Panzer II

[3] 1x Light Scout Platoon
[16] 4x Marder
[6] 1x 88
[12] 4x Lorraine Schlepper 15cm

Ta lista, wg cen ze sklepu FoW, to ok 100 pln (przy założeniu, że wymienisz 1x88 na 1x Panzer III z pudełek). Pewnie zakupami ze Zvezdy da się tę cenę znacząco zbić (Panzery III/II chyba i Sd Kfzty zwiadowcze są dostępne u nich). Wtedy wyjdzie jakieś 650-700.
Image
reksio
Kapitan
Kapitan

Postprzez Mr. Kubala » Pon Sie 13, 2018 9:46 am

Zvezda ma nawet Sd Kfz 222 ale i tak trzeba wtedy dokupić jeden 221 :/
Z tego co widzę Twoja rozpiska jest na mid-war, jak wyglądałoby to w early? Warto się pakować w tym okresie w Afrika Korps?
Mr. Kubala
Poborowy

Postprzez reksio » Pon Sie 13, 2018 10:00 am

Tak, to rozpiska na Mid War.

W ogóle na razie odradzam się pakowania w Early. Nie chcę rozwijać powodów, ale ogólnie mówiąc - przewiduję, że będzie to mało popularny okres.
Image
reksio
Kapitan
Kapitan

Postprzez twhistoria » Pon Sie 13, 2018 11:45 am

Mr. Kubala napisał(a):Cześć!
Rozważam powrót do FoW po kilku latach. Wcześniej tylko liznąłem grania i niestety praktycznie wszystko zapomniałem. Pamiętam jak tworzy się kompanie ale niestety nie wiem, które jednostki warto brać a których unikać. Czy ktoś mógłby złożyć mi standardową Panzerkompanie Afrika Korps na EW lub MW (w zależności, który z tych okresów bardziej polecacie)? Celuję raczej w modele czołgów zvezdy z powodów finansowych, ale super byłoby gdyby ktoś dodał do rozpiski ceny jednostek, które będę musiał kupić już w regularnych cenach.
Do tego mam kilka pytań:
- jaka w graniu (łatwa/trudna) i jak efektywna jest niemiecka pancerka w Late War?
- czy ktoś ma doświadczenia z grą SS-Kampfgruppe Peiper? (jak wrażenia?)
- czech panzerkompanie Early War, jakie są Wasze opinie?

Pozdrawiam graczy :D

Skąd jesteś? Pytam, bo to może mieć wpływ na wybór okresu. W różnych miejscach w Polsce jedne okresy są bardziej popularne, w innych mniej. I jeszcze jedna rzecz. To forum zamiera. Zapraszam tu https://www.facebook.com/groups/923239834389481/
Awatar użytkownika
twhistoria
Major
Major

Miejscowość: Warszawa-Bemowo

Postprzez Leszczyc » Pon Sie 13, 2018 9:33 pm

Early też jest bardzo fajne i to, że nie będzie przez pewien czas nowych rozpisek punktowych to niekoniecznie musi to być taki minus. Do tej pory grało się już trochę na EW w v4, więc nie bądźmy pesymistami :)

A Kompanią Czołgów Czeskich grał sporo Tomek, więc koniecznie do niego napisz po wrażenia. Ale ogólnie to bardzo przyzwoita rozpiska :)
Мы - сотрудники КОМКОНа-2. (...) Нам одно не разрешается: недооценить опасность. И если в нашем доме вдруг завоняло серой, мы просто обязаны предположить, что где-то рядом объявился черт с рогами, и принять соответствующие меры вплоть до организации производства святой воды в промышленных масштабах!
Awatar użytkownika
Leszczyc
Starszy sierżant sztabowy
Starszy sierżant sztabowy

Poprzednia

Wróć do Flames of War - forum rozpisek

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość